Ana SayfaTeknoloji HaberleriDijital Lensler Novatris ile hayat buluyor

Dijital Lensler Novatris ile hayat buluyor

-

Amazon, kalemli Kindle Scribe’ı duyurdu

Amazon bugün, şirketin şimdiye kadarki en büyük Kindle'ı ve hareket halindeyken okuma ve yazma için...

Novatris ve Google ortaklığıyla çıkacak Dijital Lensler

2014 yılında Google tarafından prototipi sunulan dijital lensler, günlük hayatta teknolojiye yön verecek atılımlardan birisi olarak yorumlanmakta ve insanların ilgisini çekmektedir. İsviçre merkezli Novatris ilaç firmasının da ilgisini çekerek yeni bir atılım, Google ortaklığıyla gerçekleşmekte!

Şeker hastaları için Özel lensler

Novatris Firması tarafından ortaya atılan fikir ile takacağınız lens sayesinde şeker hastalıkları için sağlam bir donanım ede edebilir ve her an şekerinizi kontrol altında bulundurabilirsiniz. Lensin üzerinde bulunan minyatür düzeydeki glikoz sensörü ile kablosuz çipler, gözyaşından faydalanarak her an şekerinizin ölçülmesini sağlamaktadır. Lens kullanan kişinin, şeker oranı artması durumunda yanan LED ışıklar; gerekli müdahale için size uyarı veriyor. Şimdilik bu amaçla geliştirilen dijital lens, yakın zamanda farklı amaçlar uğruna geliştirilmesi, insan sağlığı için umut vaat eden bir durum olarak görülüyor.

 

-- Reklam --

Vivo Y73t Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Vivo kısa süre önce Vivo Y32t ve Y52t orta sınıf akıllı telefonlarını piyasaya sürmüştü. Şimdi firma, “t” markalı başka...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.