Ana SayfaTeknoloji HaberleriDikkat: Caps Fotoğrafı Paylaşırsanız Ceza Alabilirsiniz

Dikkat: Caps Fotoğrafı Paylaşırsanız Ceza Alabilirsiniz

-

Bundan yıllar önce kuru kafa olarak gençlerin eğlence odağı olan caps’lar hayatımızın çok büyük bir yerini kapsıyor. Ancak gün geçtikçe bu Caps’lar gençlerimiz tarafından can sıkıcı hale getirilebiliyor özellikle son zamanlarda iyice popüler hale gemiş olan bir ünlü veya bir kişinin resminin altına kalın bir kırmızı çizgi üstüne yazılan yazılar bizleri tedirgin ediyorlar. Facebook başta olmak üzere tüm sosyal medya sitelerinde bu tür fotoğrafların yer aldığı onlarca grup açılmış durumda ancak dikkat edin eğleneceğim diye başınız yanabilir ve para cezası alabilirsiniz.

caps

Özellikle paylaştığınız caps fotoğrafındaki resim tanındık veya ünlü birisiyse ve paylaştığınız capstaki yazı aşağılayıcı bir hakaret içeriyorsa o kişi size dava açabilir. Birkaç avukat’ın mahkemeye başvurması üzerine gündeme gelen bu capslar artık eğlence yerine bizlere zehir olabilir.

Her ne kadar gençlerimiz bu fotoğrafları eğlenmek için kullansalarda fotoğrafların altına yazdıkları yazılar gerçekten can yakıcı ve aşağılayıcı yazılar olabiliyor bunun için bu şekilde caps yapan veya paylaşan herkesin dikkatli olması gerekiyor.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.