Dikkat: WhatsApp Profilinizi Koruyun!

Tüm dünyada en popüler mesajlaşma servisi olan WhatsApp’a son gelen özellik herkes tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Ancak hesap bilgilerinizi Facebook ile paylaşmanızı kapatan bir yöntem var. WhatsApp hesabınızı korumanın yöntemi…

WhatsApp’a kısa süre önce bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile kullanıcıların bilgileri Facebook ile paylaşılacağı öğrenilmitşi. WhatsApp bu güncelleme hakkında bir açıklama getirdi. Açıklaması şöyle;

Ekran Resmi 2016-08-29 01.49.13

WhatsApp kısaca size şunu anlatmak istiyor: “Ben sizin hesap bilgilerinizi ve sohbetlerinizi Facebook ile paylaşacağım.Bu şekilde sizi ilgilendiren reklamları görebileceksiniz.”

Ancak bu uygulamanın sadece reklam ile duracağı belli olmaz. Paylaşılan bilginin Facebook’a gitmesi gayet normal. 2.5 sene önce Facebook tarafından satın alınmış olan WhatsApp’ın sahibi 19 milyar dolara satın alan Facebook tabii ki.

Şimdi geldik kuru fasulyenin faydalarına. Biz istersek eğer bu paylaşımı engelleyebiliriz. Basit bir işlemle tabii:

WhatsApp > Ayarlar > Hesap > Hesap bilgilerimi paylaşma
ss

En altta yer alan hesap bilgilerimi paylaş bölümünde yer alan onayı kaldırarak istediğimiz anda hesap bilgilerimizi ve sohbet güvenliğimizi sağlamış oluyor ve Facebook’a kapıyı kapatıyoruz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0