Dota 2’den Rekor Geldi!

Aralarındaki benzerlik ve geçmişleri ile birlikte büyük bir rekabet içinde olan Dota 2 ile League of Legends anlık rekoru kıran Dota 2 oldu.

Online olarak oynanan ve karakterler ile savaş yaparak keyifli bir eğlence yaratan League of Legends ve Dota 2’de her ne kadar League of Legends bu alanda lider gibi gözükse de rekor Dota 2’den geldi.  Steam tarafından yapılan açıklama ile ortaya çıkan bu durum, Dota 2’nin anlık 1 Milyon 75 Bin oyuncuya ulaştığı belirtildi. Anlık olan bu rakam, Dota 2’ye büyük bir prestij kazandırırken, online oyunların ne kadar popüler olduğunu da gözler önüne serdi.

Anlık bu rekor, tüm oyun piyasalarındaki durumu alt üst etti. Öyle ki daha önce rekoru elinde bulunduran Counter Strike: Global Offensive’nin sadece 404. 000 anlık aktif kullanıcı rekoru bulunuyordu.  Bu anlamda 1 Milyon’a çıkan Dota 2, aşılması güç bir rekorun altına da imza atmayı başardı. Daha önce de bu alanda rekor kıran Dota 2’nin bu rekoru kırmasının altında oyun içinde yapılan etkinliklerin de büyük bir önemi var.

Bu gelişme ile birlikte League of Legends ile Dota 2 arasındaki rekabet yeni bir boyuta taşınırken, dünya turnuvaları düzenleyerek dünya genelinde canlı yaynılar yaparak bu alanda rekoru Dota 2’ye kaptırması firmanın canını sıkacak gibi duruyor.

dota 2

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0