Ana SayfaTeknoloji HaberleriDragonfly hacker grubu tüm dünyayı tehdit ediyor

Dragonfly hacker grubu tüm dünyayı tehdit ediyor

-

Adını geçtiğimiz günlerde duymaya başladığımız dragonfly adlı rus hackerlar oldukları tahmin edilen hacker grubu tüm dünyayı enerji şirketleri ile tehdit ediyor.

Günümüzde neredeyse milyonlarca hacker grubu var, ufak çaplı veya dev güçlere sahip olan hacker grupları ilk olarak kendilerini belli etmeden sistemlere sızıyorlar ve sonra sisteme tamamen çökertiyorlar.

Ancak dragonfly diğer hacker gruplarına göre biraz daha farklı, hacker grubu enerji şirketlerini hedef almış durumda, geçtiğimiz günlerde Avrupalı Enerji Şirketlerini hedeflerine aldığı ve saldırmaya başladığı bilinen dragonfly sadece Avrupa değil neredeyse tüm ülkelerde bulunan enerji şirketlerini tehdit ediyor.

Bu tehditlerin içerisinde Türkiye dahil olmak üzere ABD, İspanya, Fransa, İtalya, Almanya, Polonya gibi ülkelerinde bulunduğu belirtiliyor.

2014070215534484993

Symantec hacker grubun tüm güçlerini kullanmadığını açıkladı.

Symantec (siber güvenlik şirketi) yaptığı açıklamalarda dragonfly adlı hacker grubunun daha tam olarak güçlerini kullanmadıklarını ve tüm güçlerini kullanırlarsa dünyanın oldukça büyük bir tehlike içerisine gireceğini belirtiyor.

Symantec dragonfly adlı hacker grubunun enerji şirketlerine zararlı uzaktan erişim araçlarıyla ulaştıklarını belirtmiş durumda.

Tüm dünya siber tehdit altında.

Eğer grup tüm güçlerini kullanmak isterse dünyadaki tüm enerjinin tehdit altına gireceği ve enerji şirketlerinde bulunan enerji yönetim sistemlerini alt üst edebileceğini bu sayede bulunan tüm enerjinin yanlış yolda aktarımı yapılarak büyük zararların ve oldukça fazla enerji kaybının yaşanacağı tahmin ediliyor.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.