Ana SayfaTeknoloji HaberleriDrone'lar Köprü Yapacak

Drone’lar Köprü Yapacak

-

Son zamanlarda fotoğraf çekimlerinin artmasıyla uçabilen Drone’lar üretildi. Ancak Drone’lar o kadar ünlendi ki pek çok firma farklı amaçlar için kullanmaya başladı. Garip gelebilir ancak şimdide köprü kurabilen drone yaptılar. Boğaz köprüsü değil elbet ancak bir insanı karşıya geçirebilecek kadar dayanıklı köprüler yapabiliyorlar.

Drone’lar uzun süredir hayatımızda olan uçan robotlar diyebiliriz. Teknoloji çağında olduğumuz için neredeyse hergün yeni yeni teknoloji cihazlar ile karşılaşabiliyoruz. Bu durum bizler için gerçekten iyi diyebiliriz. Çünkü oldukça farklı projeleri görebiliyor ve hayatımıza bu projeler ile renk katabiliyoruz. Fotoğraf çekinme akımı ”selfie” kavramı oluştuktan sonra daha da çoğaldı diyebiliriz. Bu akımla birlikte selfie çubukları derken bu çubukların daha özellikleri çıktı ve daha sonra düğün veya önemli günlerin çekimleri için uçabilen Drone’lar üretildi.

Bu uçabilen robotlarda aslınad ilk amaç havadan görüntüler kayıt etmekti. Yani anlamlı ve özel günler için kullanılacaktı. Ancak şimdi bakıyoruz ki özellikle ingilterede pek çok firma bu drone’ları bütün çekimleri ve bütün işleri için kullanmaya başladılar. O kadar ki NASA ile İngiltere Drone trafiği için yasalar ve kanun taslakları hazırlayacak. Söz gelini Drone’ların bu kadar geliştiğine şahit olduk ve şimdide köprü yapabilen drone’ları göreceğiz.

Sistemin esas mantığı aslında şöyle. Drone’lara halat bağlantıları eklendi bu halatlar tabi köprü mantığı olarak kullanılacağı için biraz daha özel yapımlar diyebiliriz. Drone’lara halatların bir ucu takılıyor ve köprünün bir kısmına sabitlenir şekilde kavratılıyor. Drone karşı tarafa uçarken mantık olarak halat da dönmeye başlıyor.

Halatın uzaması aşağı doğru sarkması derken Drone karşıya varırken köprünün yarısı oluşmuş oluyor. Bu şekilde işlemleri daha farklı boyutlara alarak köprünün diğer taraflarıda yapılmış ve geçilebilir sağlam bir köprü yapılıyor. Ancak yazarak anlattığımızdan pek birşey anlayacağınızı sanmıyoruz. Sizin için videoda bıraktık onu izlerseniz Drone’nin nasıl köprü yaptığını görebilirsiniz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here