Ana SayfaTeknoloji HaberleriDünya Bitti, Uzay Çöpleri Temizleniyor!

Dünya Bitti, Uzay Çöpleri Temizleniyor!

-

Ülkemiz dahil dünyadaki tüm ülkelerde atılan atık ve çöplerden rahatsız olmayan insan yoktur. Atılan çöplerden dolayı atmosferdeki ozon tabakası delinmiş ve dünyaya gelen zararlı UV ışıklarının sayısı gittikçe artmaktadır.

Dünyada binlerce dernekler kurulmuş halk bilinçlendirilmeye çalışılmış hatta Milli Eğitim Bakanlıkları durumu ödüllü yarışmalara kadar taşımıştır. Dünyanın insan atıklarından dolayı çevre kirliliğinden hergün haber siteleri bahsediyor. Ancak İsviçreli bilim adamları öyle bir uydu yaptılarki uzay çöplerini temizliyor.

Çevre Kirliliği Derken Uzay Çöpleriyle Uğraşıyoruz!

İsviçreli bilim adamlarının geliştirdiği Pac-Man uydusu uzayadaki çöpleri temizleyecek ve uzayı daha ferah bir hale getirecek. Pac-Man oyunundaki gibi yediğimiz maddelerden dolayı verilen isimde Pac-Man temizlik uydusu uzaydaki çöpleri içine çekip uzayı temiz bir hale sokacak. Bu teknolojinin gelişmesinin ardından sosyal medya başta olmak üzere birçok yurt dışı haber kanalları ve internet sitelerinde alaycı yaklaşımlar çoğaldı. Çünkü daha insanoğluğunu çevre kirliliğinin önemini aşılamak ve çevreyi düzenli ve temiz tutmak konularından eksikliğimiz devam ederken İsviçreli bilim adamlarının Uzay Çöplerini düşünmeleri birçok insanı rahatsız etmiş durumda

CleanSpace One isimli temizlik uydusu uzaydaki tüm çöpleri içine çekip hapisedecek ve dışarıyı vermemekle beraber yakın zamanda uzayın tertemiz olması bekleniyor. Ancak boş icat’mı gerekli bir icatmı konusunda yurt dışında özellikle İsviçrede onlarca haber yayınlandı. Fakat bizlere yaptıkları bu icattan tebrik etmek düşer umarız aynısı dünyamız içinde yapılır.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here