Dünya Devi Apple Firmasının Kurtarıcısı Bakın Kim İlan Edildi

Bildiğiniz üzere Apple firmasının kurucusu ve akıllı telefonlarda ayrı bir öneme sahip olan İphone’nun yaratıcısı Steve Jobs, firmasının batmaktan kurtulması için bakın kimden yardım aldı. Evet sizler için ilginç bir haber olarak gözükmekte ve tahminlerinizin de Steve Jobs’un yakın ekibindeki mühendis arkadaşlarını işaret etseniz de bu isim firma için gerçekten bir başkası…

İMac’in İsim Babası

1997 yılında Apple firmasının pazardaki satış paylarının düşük olması neticesinde hem gerekli yatırımları yapamaması hem de maliyeti kurtarmaması gibi faktörlerin nedeniyle firmanın iflasa gideceği yol görünmüşken, ortaya çıkan bu adam firmaya adeta nefes vererek bugünlere gelmesine epey bir katkısı oldu diyebiliriz.

imac apple

Steve Jobs’ın kötü gidişe dur diyebilmek adına bir reklam şirketiyle anlaşması neticesinde şekillenen bu olay, İMac modelinin doğmasına vesile olmaktadır. TBWA Chiat Day adlı reklam ajansında çalışan Mr. Ken Segall, çok uğraşlar verdiği ve Steve Jobs’u sadece defalarca baskı yapmasıyla pes ettirerek bu modelin isim babası olmasıyla Apple’a hayat verdiği ve bugünlerinde var olmasının tek sebebi olarak gösterilmektedir. İMac ilk çıktığı günden itibaren piyasayı sallamayı başararak, büyük bir satış payına sahip olmuştur.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0