Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklama ile korkuttu

Günümüzde küresel ısınma oldukça büyük bir noktaya ulaşmış durumda, sürekli olarak doğaya atılan atıklar ve zararlı gazlar Dünya üzerinde oldukça büyük zarara yol açmasına rağmen kimse buna dur diyemiyor.

Dünya üzerinde her yıl milyonlarca insanın doğaya attığı atıklar yavaş yavaş küresel ısınmayı arttırıyor ve Dünyanın genel yapısını bozarak aşırı sıcaklara yol açıyor.

Son yıllarda uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre Dünyanın ısı derecesinin arttığı ve kış aylarında eski yıllara göre daha az soğuk havanın yaşandığı bu yüzden Dünyanın en soğuk bölgesinde bile bir kaç yıl içerisinde buzulların eriyeceği hatta erimeye başladığı açıklanmıştı.

2030 yılında küresel ısınma milyonlarca can alacak.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamaya göre Dünyanın 2030 yılı ve 2050 yılları arasında küresel ısınmadan dolayı her yıl 230 bin insan yaşamına veda etmek zorunda kalacak.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından açıklanan bilgilerde Dünyanın 2030 ve 2050 yılları arasında aşırı derece sıcak ve küresel ısınmadan dolayı 38 bin yaşlı sıcak hava dalgalarından, 48 bin kişi ishal rahatsızlığından, 60 bin kişi malarya diğer adıyla zehirli sivrisineklerin ısırması sonucu titreme hastalığından, 95 bin çocuk da yeterli ve dengeli beslenemediğinden dolayı ölecek.

Günümüzde açıklanan bu rakamlar çok az bir zaman sonra yaşanmaya başlayacak, Dünyanın oldukça ısınması insanların oldukça rahat davrandığı doğa belki de 15 yıl içerisinde tamamen yok olmuş olacak.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0