Dünyanı ilk Holografik Telefonu Takee 1

Holografik Akıllı telefon Takee 1

Teknolojinin hızlı ilerleyişinin sonucu olarak ortaya çıkan holografik görüntü paylaşımı, artık telefonlarınızda barınacak! Filmlerde gördüğümüz bu teknoloji, sanal bir şekilde nesnelerin görüntülenmesinde kullanılıyor. Çin üzerinde paylaşım yapan bir firma ile bu teknolojinin telefonlara geliştirdiği ve lanse edildiği bilgisi ortaya çıkıyor. Takee 1 holografik telefon ilginizi çekecek!

Holografik görüntü özelliği ile Takee 1

Çin de ortaya çıkan Takee 1 donanımsal özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • 5.5 inçlik Full HD ekran sahip
  • Cortex-A7 tabanında 8 çekirdeğe sahip MT6592T işlemcisini kullanıyor
  • 2 GB Ram ile standartlara yetecek bir alana sahip olarak görünüyor
  • Sony Exmor RS sensörü ile 13 MP Çözünürlükte kamerası, iyi bir Media özelliği sunuyor
  • Bu donanımları karşılayacak 2500mAh gücünde bataryaya sahip

Bu özellikler pek ilginizi çekmeyeceğini tahmin ediyoruz. Zaten telefonun ilgi çeken özelliği performansı değil, ortaya sunduğu yenilik…

Cihazın ön paneli üzerinde 4 adet kızılötesi kamera bulunması, holografik yapı için uygun bir ortam hazırlıyor. Kullanıcının bakış açısını ayarlayarak nesnelerin yöneliş biçimini ayarlamasında yardımcı oluyor. Derinlik algısı özelliği ile holografik yapıda büyültme ve küçültmeler yapabiliyorsunuz.

Tam anlamıyla holografik teknolojiyi yansıtmasa da telefon içerisinde ki öğelerin 3 boyutta sunması ve bu tarz imkanlarıyla teknolojinin son zamanlarda en iyi sonuçlarından birisi olarak gösterilebilir. Şuan piyasa satışı olmayan Takee 1 fiyatı hakkında pek bir bilgi bulunmasa da kısa süre içerisinde Çin piyasasında satışa sunulması bekleniyor.

Takee 1 Video tanıtımı ile sizde cihaz hakkında bir ön izlenime sahip olabilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0