Ana SayfaTeknoloji HaberleriDünyanın en hızlı Micro SD kartı

Dünyanın en hızlı Micro SD kartı

-

WILD HEARTS’tan Yeni Oynanış Fragmanı Yayınlandı!

Günümüzde birden fazla oyun çıkmakta bu oyunlar arasında yerini alan WILD HEARTS çıkmadan önce oldukça...

Toshiba dünyanın en hızlı micro SD kartı oladuğunu idda ettiği hafıza kartını tanıttı. 32 ve 64 gigabyte hafızaya sahip olan kartlar 4K video kaydı için ideal gibi duruyor. UHS-II uyumlu bellek kartları UHS-I  uyumlu kartlardan yaklaşık 8 kat daha fazla yazma hızına sahip. Ayrıca okuma hızında 2,7 kat daha fazla verim sağlanmış.

64gb’lık versiyonu ile 130mb/s hıza ulaşırken 32gb’lık versiyon daha bunun yaklaşık iki katı hızla okuma ve yazma yapıyor. 32gb’lık versiyonda hız 240mb/s olarak testlere yansımış.

Piyasanın diğer bir devi Sony son ürettiği SD kartta 40mb/s hıza ulaşabilmişti. Fakat bu düşük hızın yanında sıvı, sıcaklık teması gibi konularda koruma sağlayan dayanıklı bir teknoloji sunmuştu.

Henüz fiyatları belirlenmeyen micro SD kartlar yeni akıllı telefonların 4k video kaydı ile birlikte çok kullanılmaya başlanacak. Özellikle bu alanda farklı atılımlar göstermeyen firmalar pazar içerisinde pek büyüme kaydetmeyecek izlenimine kesin gözüyle bakılıyor. Toshiba şuan için çıkarttığı bu ürünle pazar devliğine devlik ekleyecek gibi duruyor. Kullanıcılar için önemli olanın fiyat olduğu piyasada Toshiba’nın ürünün fiyatını normal seviyede tutması öngörülüyor.

-- Reklam --

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de bir YouTube kanalı açmaya...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz