Dünyanın en hızlı Micro SD kartı

Toshiba dünyanın en hızlı micro SD kartı oladuğunu idda ettiği hafıza kartını tanıttı. 32 ve 64 gigabyte hafızaya sahip olan kartlar 4K video kaydı için ideal gibi duruyor. UHS-II uyumlu bellek kartları UHS-I  uyumlu kartlardan yaklaşık 8 kat daha fazla yazma hızına sahip. Ayrıca okuma hızında 2,7 kat daha fazla verim sağlanmış.

64gb’lık versiyonu ile 130mb/s hıza ulaşırken 32gb’lık versiyon daha bunun yaklaşık iki katı hızla okuma ve yazma yapıyor. 32gb’lık versiyonda hız 240mb/s olarak testlere yansımış.

Piyasanın diğer bir devi Sony son ürettiği SD kartta 40mb/s hıza ulaşabilmişti. Fakat bu düşük hızın yanında sıvı, sıcaklık teması gibi konularda koruma sağlayan dayanıklı bir teknoloji sunmuştu.

Henüz fiyatları belirlenmeyen micro SD kartlar yeni akıllı telefonların 4k video kaydı ile birlikte çok kullanılmaya başlanacak. Özellikle bu alanda farklı atılımlar göstermeyen firmalar pazar içerisinde pek büyüme kaydetmeyecek izlenimine kesin gözüyle bakılıyor. Toshiba şuan için çıkarttığı bu ürünle pazar devliğine devlik ekleyecek gibi duruyor. Kullanıcılar için önemli olanın fiyat olduğu piyasada Toshiba’nın ürünün fiyatını normal seviyede tutması öngörülüyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0