Ana SayfaTeknoloji HaberleriE-Postalardaki Dolandırıcılık Tehlikesi

E-Postalardaki Dolandırıcılık Tehlikesi

-

Samsung Galaxy Tab S8 FE, Yakında Satışa Çıkacak

Kasım 2021'de Samsung'un 2022'nin sonlarına doğru Galaxy Tab S8 FE adlı bir tablet piyasaya süreceği...

Teknolojinin her geçen gün gelişme göstermesiyle yükselişe geçen internet ağı da yoğun bir biçimde kullanılıyor. Bu ağı kullanarak, belli bir iletişim şekli oluşturan insanlar, e-mail yönetimin yaygın bir biçimde kullanarak, sanal anlamda irtibat halinde kalabiliyorlar. Böylelikle daha hızlı bir iletişim şeklini de kullanmış oluyorlar.

E-Mail Kullanıcıları İçin Büyük Tehlike

E-maillerdeki dolandırıcılık tehlikesi
E-Mail kullanımında olumsuz sonuçlar ortaya çıktı

E-posta seçenekleri ile dünya çapında bir ağa tabii oluyor ve kolaylıkla dosya ve bilgi gönderimini sağlama imkanını kendimize uyarlayabiliyoruz. Hayatımızda kolaylık sağlayıcı bir unsur olarak kabul edilen bu sanal bilgilendirme işlemi ile faaliyetlerimizi düzenleyebilme yetkisini daha aktif bir biçimde kullanma imkanını elimizde bulundurabiliyoruz.

E-mail hizmetini, iletişim kurma anlamında kullanmayıp, kötü amaçları doğrultusunda hesap açarak, insanları yanıltmayı ya da yanlış yönlendirmeyi seçen insanlar da bulunuyor. Her teknolojik gelişmenin getirdiği bu olumsuzluklara e-posta seçenekleri ile de şahitlik edebiliyoruz.

Yapılan istatistiksel çalışmalara göre, e-mail hesaplarına gönderilen postaların üçte ikisi dolandırıcılık öğesini içerisinde barındırıyor. Bu sayede de istenilmeyen olumsuz sonuçlarla karşılaşılabiliniyor. Bu tür dolandırıcılıkla yasal olmayan yollardan para kazanmaya çalışan dolandırıcıları, e-mail yöntemini yaygın olarak kullanıp, kişileri maddi anlamda kandırmaya yönelik çalışmalar yürütüyor.

Bahsettiğimiz şekilde işleyen bu dolandırıcılık sistemine inanıp, maddi kaynaklarını sunan kişilerin sayısı da az değil. Bu tür siber saldırıların sonucunda yaklaşık 445 milyar dolarlık bir zarara uğrattığı söyleniyor.

-- Reklam --

Skullcandy’nin Yeni Oyun Kulaklıkları Son Derece Muazzam!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli ses ürünleri üreticisi Skullcandy, müzikseverlere yönelik ürünleriyle tanınıyor. Marka, çıkarılabilir boom mikrofonlar, yerleşik fiziksel kontroller...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.