Edebiyat: Yazarlar ve Eserleri Android Uygulaması

YGS’ye şu an için üç haftanın kaldığını varsayarsak, üniversite hazırlık öğrencileri için yavaş yavaş LYS’ye hazırlanmanın zamanı geldi. Sizlere bu konuda, kendi yapımım bir Android uygulamasını tanıtmak istiyorum. Yaklaşık 4 ay önce Google Play Store’da yayınladığım bu uygulama özellikle sözel ve eşit ağırlık üzerinden tercih yapmak isteyenleri ilgilendiriyor.

Lise hayatımız boyunca, eğer ezberi sevmiyorsak, edebiyat ve türevi derslere karşı hep bir ön yargıyla yaklaşmışızdır. Bu sorunun en büyük sebeplerinden biri yazarlar ve eserleridir. Olabildiğince zorlayan bu konu, bizim edebiyata karşı bakış açımızı bile değiştirmiştir.

Yapmış olduğum Edebiyat: Yazarlar ve Eserleri Android uygulaması bu konuda bize destek çıkıyor. Kısaca uygulamaya baktığımız zaman oldukça basit bir altyapısının olduğunu görüyoruz fakat işlev bakımından oldukça önemli geri bildirimler alıyorum.

Yazar ve Eseri 1

Edebiyat: Yazarlar ve Eserleri Android uygulaması ile 1300 adet esere ve bu eseri yazan kişiye ulaşabilirsiniz. Bununla kalmayıp eserin yazı türünü de öğrenebilirsiniz. Bu üç sistem de aynı anda karşınıza çıktığı için, hem görsel zekası iyi olanlar hem de ezber zekası iyi olanlar için oldukça elverişli bir uygulama olmaktadır.

Ekran görüntüsü alma seçeneği ile istediğiniz zaman yazar ve eserin ekran görüntüsünü alabilir, dilediğiniz zaman bu ekran görüntülerine bakabilirsiniz. Ayrıca, sosyal medya üzerinden yazarı ve eseri paylaşabilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0