Ana SayfaTeknoloji HaberleriEkranı Kırılan Akıllı Telefonlar İçin Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler

Ekranı Kırılan Akıllı Telefonlar İçin Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Akıllı telefonlar gündelik hayatımızın büyük bir parçası haline gelmesi bu endüstrinin başka sektörlere de ticari kapı açmasına neden oluyor. Telefon sigortası yapan firmalar, tamirciler, garanti servisi gibi bir çok farklı sektör akıllı telefon pazarından büyük ölçü de para kazanıyor.

Akıllı telefonlardan alınan en büyük şikayet ve arıza kayıtları fiziksel bozulmalar. Örnek vermek gerekirse ekranın önünü kaplayan ön panel olarak nitelendirilen dokunmatik yüzey en çok zarar gören kısımların başında geliyor.

Peki ekran kırılması durumunda yapmanız ve yapmamanız gerekenler neler?

  • Kesinlikle yolda gördüğünüz ilk tamirciye gitmeyin. Öncelikle garantisi var ise garantili servise götürün.
  • Garantili servis 1500 lira değerinde olan telefonunuzun çatlayan paneline 600tl gibi bir değişim rakamı veriyor ise yaptırmayın. Şehrinizde bulacağınız herhangi bir teknik servis garantili servisin çektiği fiyatın yarı fiyatını verebilir.
  • Kesinlikle yüksek ücret vermek gibi bir hatada bulunmayın. Çünkü ön panel değişimini biraz el beceriniz var ise kendiniz de yapabilirsiniz.
  • Ön panelin fiyatını 200-300tl olarak satan firmalara aldanmayın. Türkiye için bu fiyatlar çoğu akıllı telefon için 30-40tl civarında değişmekte.
  • Asla telefonunuzu kırık halde satmaya kalkmayın. Piyasadaki ölü fiyat ile 2.el telefon alım satım işi yapan kişiler için en mükemmel hedef ekranı kırık vaziyette satılan telefonlar. Çünkü hem tamiri kolay hem de kullanıcının gözünde değersizleşen telefonu için düşük fiyatla satın alma işlemi gerçekleştirmek kolay.
  • Telefonunuzun ideal olara ön panel değişimi yaklaşık olarak işçilk ile birlikte 100-150 lirası olacaktır. Daha fazlası için malesef kazıklanıyorsunuz demektir.
-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz