El Kadar Bilgisayar: Solu

Kickstarter projelerinden biri olarak hayata gözlerini açan Solu projesi, dünyanın en küçük, bulut tabanlı işletim sistemine sahip olan kişisel bir bilgisayar olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Oldukça küçük yapısı, dokunmatik ekranı ve tahta gövdesiyle baktığınızda çok kullanışlı ve taşınabilir gözüküyor. İşlevsel olarak da oldukça yüksek beklentiler doğuruyor. Gelişmiş bir bulut tabanlı bilgisayar olan Solu, yedekleme ve sabit disk problemini ortadan kaldırıyor. Her şey direkt olarak anlık bir şekilde bulut alanına yükleniyor. Internet bağlantısının olmadığı yerlerde de çalışabilen Solu, bağlantısız ortamlarda da sizi yalnız bırakmıyor.

Verileriniz anında SoluCloud üzerine yedekleniyor ve karmaşık bir sistem vasıtasıyla kodlanıyor. SoluOS işletim sistemini kullanan cihaz, bağlantınız olmadığında yaptığınız işlemleri önbelleğinde depoluyor ve İnternet bağlantısına ilk sahip olduğunuz anda gereken eşleşmeleri gerçekleştiriyor.

El Kadar Bilgisayar- Solu

Solu Tek Başına Bir Bilgisayar

Cep boyutlarına sahip olan ve bir monitöre bağlanmadan kendi başına da bir taşınabilir cihaz olarak kullanılabiliyor. Cihazı bir monitör ve klavyeye bağladığınızda standart bir deneyimi veren cihaz metal ve plastik yerine daha hoş bir his aratmak için gerçek odundan yapılmış. Yaklaştırılabilir arayüze, dokunmatik ekrana, yüksek kontrasta ve hıza sahip olan Solu, bir monitöre bağlandığında ise bir touchpad olarak görev alıyor.

Ekstra bulun alanlarını aylık ücretler ile satacak olan firma sistemde bulunan uygulamalarda gereksiz reklamlar ve uygulama içi satın almalar bulundurmuyor. Bulut paketlerinin en yükseğinde 7/24 ulaşılabilen telefon desteği de yer alıyor.

El Kadar Bilgisayar- Solu

Piyasaya 479 dolardan çıkacak olan Solu, Kickstarter üzerinden 320 dolara alınabiliyordu, proje hedefi olan 213 bin doları 233 bin dolar ile geride bırakmıştı. Bu başarılı projenin meyveleri, 2016’nın Mayıs ayından itibaren raflarda yerini alacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0