Ana SayfaİncelemeEn İyi 4K Video Kameralar 2019

En İyi 4K Video Kameralar 2019

Profesyonel fotoğraflar çekmenize yardımcı olacak en iyi video kameraları sizler için sıraladık....

-

2019’a gireli sadece birkaç oldu. Canon ve Fujifilm’den Panasonic ve Sony de bir sürü mükemmel 4K video kameralarını tanıtıp piyasaya sürdü. Panasonic ve Canon geçtiğimiz aylarda yeni sistemler tanıtarak, yeni nesil video kameralar için farklı bir trendin öncüsü oldu.

En iyi 4k video kameralar yazımızda da uygulamalı profesyonellerde kendini kanıtlamış daha köklü geçmişe sahip kameralar etrafında toplanıyor. Şayet hepsi 4K çekim yapıyorsa, farkı ne? diye düşünebilirsiniz. Ancak bu böyle değildir.

Farklı sensörlerin ve farklı yakalama yöntemlerinin kullanılması, çekimlerde yapılan değişikliklerle birlikte, 4K kameranın birbirinden oldukça farklı sonuçlar elde edeceği anlamına geliyor. Kameranın sensörün tüm genişliğini kullanıp kullanmadığı ya da bir kırpma faktörü uyguladığı kadar basit bir şey bile, sonuçların oldukça fazla farklı olmasına neden olur.

2019 Yılının En İyi 4K Video Kameraları

Panasonic Lumix G80 / G85

En iyi 4K video kameralar arasında ilk sırada, biraz daha uygun fiyatlı bir alternatifi var. Son derece üstün özelliklere sahip değil, ancak Panasonic’in Lumix G80, 4K destekli kamera arayanlar için hala çok yetenekli ve uygun maliyetli bir seçenek.

En İyi 4K Video Kameralar 2019
Panasonic Lumix G80 / G85

30p’a kadar (100Mbps’ye kadar bit hızı ile) 4K video çekimi ve özel bir mikrofon soketi var. Odaklanma hızlıdır. Değişken açılı dokunmatik ekran, tasarım açısından güzel ve kullanımı son derece kolay. Bunlara ek olarak değişen hava şartlarına karşı da korumalıdır.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

En iyi 4K video kameralar arasında en çok övgüye değer olanı, budur. Blackmagic’in piyasaya sürdüğü Pocket Cinema Camera 4K, film yapımcıları için neredeyse vazgeçilmez olan bir cihazdır. Bundan dolayı sadece fotoğraf çekmek için düşünülmemelidir.

En İyi 4K Video Kameralar 2019
Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

5.0 inç dokunmatik ekrana sahip. Tümleşik bağlantı çeşitleri de sınıf lideridir ve çift kart yuvası olması da satın alınabilirlik konusunda öne çıkan farklı bir özelliğidir. Ayrıca DaVinci Resolve Studio’dan alınmış bir lisansı da mevcut. Son olarak ve en önemlisi, 4K videonun temel kalitesi bile daha pahalı kameraların çekiminden farksızdır.

Panasonic Lumix GH5S

10.2 MP çözünürlükte bir merceğe sahip olsa da, Lumix GH5, oldukça iyi kamera çekimleri yapıyor. Fotoğraflarının yanı sıra başta video kamera olarak da bir işleve sahip. Ancak yerleşik gelen pillerinin ömrü biraz daha uzun olabilirdi

En İyi 4K Video Kameralar 2019
Panasonic Lumix GH5S

Yerleşik görüntü sabitleme özelliğinin olmaması bazıları için bir hayal kırıklığı olsa da, video özellikleri bunları gözardı etmenize olanak sağlar. Profesyonel bir video kamera satın almak ve yayın kalitesinde çekim yapmak istiyorsanız, şu anda daha iyi bir video odaklı kameralardan birisidir.

Panasonic Lumix GH5

Lumix GH5S daha yüksek bir model olsa da, GH5 video odaklı önceki modelidir. Yeni GH5S’den biraz daha ucuz olan GH5, hem fotoğraf hem de video çekmek isteyenler için biraz daha kullanışlı ve video özellikleri hala çok etkileyici. GH5 ayrıca Apple ProRes gibi harici kaydedicilere HDMI üzerinden canlı görüntüler ve aynı anda dahili kayıt imkanı sunar.

En İyi 4K Video Kameralar 2019
Panasonic Lumix GH5

4K (4096 x 2160) özellikli 60p çözünürlükte çekim yapabiliyor. 150Mbps bit hızında, 180fps’ye kadar FullHD desteği bulunuyor. Hepsi bu kadar da değil, çünkü GH5 4:2:2’de renk alt örneği ve 10 bitlik bir renk derinliği sunarak daha fazla renk bilgisi ve daha zengin doygunluk sunar.

Sony Alpha A7S II

Sony Alpha A7S II, mevcut en iyi video çeken kameralardan birisi. Piyasada çok şey değiştiği halde, yine de bunun oldukça rekabetçi olduğunu düşünüyorum. Piyasaya sürüldüğü en büyük satış noktalarından biri, 4K filmin dahili kaydı. O zamandan beri diğerleri tarafından eşleştirildi ancak rakiplerinden ayıran sensörünün mütevazı piksel sayısı.

En İyi 4K Video Kameralar 2019
Sony Alpha A7S II

Dinamik aralığının çok yüksek ve tutarlılığın daha yüksek hassasiyetlerde rakiplerden daha iyi olduğunu, gürültünün de daha yoğun çiplere sahip kameralardan daha düşük olduğunu göreceksiniz. Ayrıca video kaydetmek için tüm sensör genişliğini kullanma ve bir HDMI kaydediciye 4:2:2 görüntü kaydederken hafıza kartına kayıt yapabilme avantajına sahiptir. Otofokus genellikle hızlıdır ve dahili görüntü sabitleme büyük bir avantajdır.

Sony Alpha A6500

APS-C tabanlı önceki Alpha A6300 meraklısı kullanıcılar için büyük bir geri dönüş oldu. Alpha A6500 satış nokası bakımından birçok yenilik içeriyor. 4K’nın yanı sıra 6K görüntüleri de destekliyor. 100 Mbps hızında verimli XAVC S kodeğini kullanır.

En İyi 4K Video Kameralar 2019
Sony Alpha A6500

Buna Log gama modları, 120fps HD kayıt ve pozlamada göze bakmak için gelişmiş zebra desenleri de dahildir. Ayrıca hızlı odaklama için 425 faz algılamalı odaklama sisteminden ve 2.36 milyon nokta OLED vizöründen, 11fps tam çözünürlükte toz ve neme dayanıklı bir gövdede çekim yapacaksınız.

Nikon D850

D810’un uzun zamandır beklenen yükseltilmiş modeli, bu yılın başlarında tanıtıldı. Nikon kesinlikle teknik özellikleri yerine getirmedi. Yepyeni 45.4MP sensör, son derece gelişmiş 153 nokta AF sistemi ve 7 fps çekim, döndürülebilir dokunmatik ekran ve tüm bağlantı seçenekleri, gördüğümüz en gelişmiş DSLR sistemi ile geliyor.

 

En İyi 4K Video Kameralar 2019
Nikon D850

Video çekimi olarak, sevilecek çok şey var. Kamera, 30p/25p/24p’de 4K UHD çekim kapasitesine sahiptir. Herhangi bir noktayı kırpmadan, lenslerinizden tam olarak yararlanmanıza izin verir. Diğer video özellikleri arasında hem mikrofon hem de kulaklık soketleri için bağlantı noktaları, Düz Görüntü Profili, zebra deseni ve Güç Açıklığı Kontrolü bulunur. Ayrıca 120 fps’de FullHD kalitesinde kayıt yapabilirsiniz.

Olympus OM-D E-M1 Mark II

Olympus OM-D E-M1 Mark II yapılan testler sonucunda en iyi 4K video kameralar arasında yer alıyor. Video kaydı, Olympus’un önceki modellerine göre önemli ölçüde iyileştirmeler aldı. Hem DCI hem de UHD desteği ile 4K kayıt çekim yapar. Aynı zamanda ses izleme için bir kulaklık portu olan ve HDMI ile uyumludır. OM-D E-M1 Mark II kesinlikle bir amiral gemisi Micro Four Thirds kamera için çıtayı yüksek tutuyor

En İyi 4K Video Kameralar 2019
Olympus OM-D E-M1 Mark II

Fotoğraf veya video çekiyor olsanız da, daha önce elde tutulan en iyi görüntü sabitleme sistemlerinden birini elde edersiniz. Kameranın en iyi olduğu başka konu mükemmel hava sızdırmazlığı, gerçekçi EVF ve sürekli AF ve AE izleme özelliğiyle 18 fps’de çekim kabiliyetinin olması var.

-- Reklam --
Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here