Ana SayfaİpucuEn İyi Ve En Hızlı Bulut Depolama Servisi Hangisi?

En İyi Ve En Hızlı Bulut Depolama Servisi Hangisi?

-

Siri’nin İsim Telaffuzunu Düzeltme

Apple'ın dijital asistanı Siri, isimleri doğru bir şekilde telaffuz etmede oldukça iyidir, ancak bazen insan...

Gelişen teknoloji çağı birçok vazgeçemediğimiz özelliği veya eşyayı geride bırakmış durumda, bunlardan en sonu eskiden kullandığımız cd ve flaşh bellek gibi donanımların yerini alan bulut depolamalar olmuş durumda.

Bugün bu bilgilendirici ve ipucu haber konumuz üzerinden sizler için seçtiğimiz en iyi 4 bulut depolama servisini değerlendireceğiz, aslında genel olarak bakıldığında hepsi aynı görevi görüyormuş gibi gözüksede kişisel bilgilerinizin veya yedeklediğiniz dosyaların korunması açısında bu yazımızda yazdığımız bulut depolama servislerini kullanırsanız daha güvende olacağınıza emin olabilirsiniz.

one-drive
1- OneDrive (SkyDrive)

Geçtiğimiz günlerde SkyDrive adının farklı bir firmaya ait olduğu ve bu konuda dava açıldığı gerekçesiyle yazılım devi Microsoft tarafından geliştirilmiş olan servis SkyDrive ad değiştirmek zorunda kalmıştı, bu ad değişikliğinin ne olacağını düşünen ve en sonunda karar veren Microsoft SkyDrive bulut depolama servisinin adını OneDrive olarak değiştirmişti.

En güvenilir firma olan Microsoft gibi bir yazılım devi tarafından geliştirilmiş olan OneDrive ilk olarak kullanıcılara ücretsiz 15GB depolama alanı sunuyor, taa ki geçtiğimiz güne kadar kullanıcılar için 7GB ücretsiz depolama alanı sunan servis Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre bundan sonra tüm kullanıcılar için ücretsiz olarak 15GB bulut depolama alanı sunacak.

Biz cepkolik.com ekibi olarak OneDrive kullanmanızı öneriyoruz, ancak diğer yazacağımız servislere de göz atmanızda fayda var.

google-drive_thumb

2- Google Drive

Günümüzün en popüler ve en zengin şirketlerinden bir tanesi olan Google tarafından işletilen bulut depolama servisi Google Drive bulut depolamada kullanıcıları en üst zirveye çıkarmaya devam ediyor.

Genel olarak bakıldığında biraz daha karışık arayüze sahip olan bulut depolama servisi Google Drive Google tarafından işletiliyor ve kullanıcıların güvenliğini en üst düzeyde tutuyor, bu yüzden Google Drive bulut depolama servisini güvenerek kullanabilirsiniz.

box-guncelleme-640_640x360
3- Box

Adı sık olarak kullanılmasa da birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bulut depolama servisi Box kullanıcılara 5GB ücretsiz bulut depolama alanı sunuyor, ancak bunun yanında ücret dahilinde ek alan satın alımına izin veren servis BOX yine diğer saydığımız bulut depolama servisleri gibi güvenliği en üst düzeyde tutuyor, ve kullanıcıların rahat dosya yükle indir yapabilmesi için çeşitli kolaylıklara izin veriyor.

Peki bu saydığımız servisler dışında hangi servise güvenmemeli?

Aslında hepsine diyemeyiz ancak neredeyse tamamına diyebiliriz, en güvenilmeyen servis ise kullanım sözleşmesi değiştirilen Dropbox diyebiliriz, zira biz cepkolik.com ekibi olarak DropBox kullanmanızı asla önermiyoruz.

-- Reklam --

Yeni Bruce Lee Filmi Geliyor!

Günümüzün en ünlü oyuncularından biri olan ve zamanının en popüler aktörleri arasında yerini alan Bruce Lee ile ilgili yeni...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz