Ana SayfaTeknoloji HaberleriEn korkutucu 5 Ortaçağ işkence aracı

En korkutucu 5 Ortaçağ işkence aracı

-

Apple, sanal klavyeleri daha az rahatsız edici hale getirmenin bir yolunu buldu

Apple'ın sanal, dokunmatik ekranlı bir klavyeye sahip bir MacBook üzerinde çalıştığına dair söylentiler yayılmıştı. Ancak...

Eski tarihlerden günümüze kadar uygulanan birçok işkence çeşidi mevcut, örneğin son yılların televizyon ekranlarına çıkan kuzuların tuzlanıp gıdıklanarak işkence edilmesi gibi ve daha birçoğu ancak günümüzün işkenceleri bu haberimizde yazacağımız işkence aletleri sizleri korkutacak.

1- Kafa Ezici

İnsanın kafasının en üstünden yerleştirilerek çene kısmı en alt tarafa konur, ve vida yavaş yavaş sıkıştırılmaya başlanır, işkence edilen kişinin ilk olarak dişleri ve çenesi parçalanır, ondan sonra ise gözleri yuvalarından fırlar, en son ise kafatası çatlar ve beyin ve diğer kafamızda bulunan organlar dışarı çıkar, kurban ölür.

01_d

02_d

2- Timsah Makası

Devlet adamlarını ve hükümdarları öldürmek isteyen insanlara uygulanan ve en kötü diyebileceğiniz işkence türüdür, timsah ağzı gibi olan ağız kısmına akıl almaz sayıda jilet yerleştirilir ve ateşte kızgınlaştırılır, işkence edilecek kişinin penis (erkek üreme organı) kıstırılır ve kopartılır, işkence edilecek olan kişi kan kaybından ölür.

19_d

3- Göğüs Koparıcı

Kadınlara yönelik olan bu işkence aracı evlilik dışı bekar iken cinsel ilişki (birleşme) yaşayan kadınların göğüslerine bir işaret olsun ve daha önce ilişkiye girdiği belli olması için yapılırdı, eğer bir kadın evlilik dışı birleşme yani cinsel ilişki yaşarsa ve bunun sonucu çocuk dünyaya gelirse bu araç kadınların göğüslerine çıplak olarak uygulanıyordu, kızgın ateş veya soğuk ateş üzerinde iki tercihten biri seçilerek yapılan işlem kadınların göğüslerini et parçalarına çeviriyordu.

17_d 18_d

4- İspanyol Eşeği

Yine unisex (her iki cins için uygun olan) işkence aracı, bu işkence aracının asıl görevi kurban ucuna sivri bir üçgen yerleştirilmiş uzun bu tahta parçasına oturtulur, çıplak olarak tahtanın sivri kısmına oturtulan kurbanın ayaklarına yaptığı suça göre ağırlık bağlanır, bundan sonrası işkence yapan kişinin vicdanına kalmıştır.

11_d 12_d

5- Judas Sandalyesi

Günümüzde kalmadı dediğimiz ama hala devam edebilen işkence türlerinden bir tanesi diyebileceğimiz bir işkence türüdür, ip ile yukarıya asılı olan işkence edilecek kişi yavaş yavaş piramidin sivri kısmına doğru indirilir, kurban eğer erkek ise erkek cinsel organı (penis) kısmına ağırlık uygulanırdı, eğer kurban kadın ise kadın cinsel organı (vajina) kısmına ağırlık uygulanırdı, ağırlık veya baskı yapan işkenceyi yapan kişinin isteğine göre ağırlık değiştirilebiliyordu.

09_d 10_d

Sizce günümüzde bu tür işkence türleri devam etse suçlar daha az olurmuydu? veya günümüzde bu tür işkence türleri uygulansa sizin düşünceniz ne olurdu? bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

-- Reklam --

Samsung Galaxy S23 renkleri: İşte alabileceğiniz her tarz

Samsung dün, Galaxy S23 serisi ile yepyeni amiral gemisi akıllı telefon serisini duyurdu. Bu seriyle S23, S23 Plus ve...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz