Erdoğan’ı Uyaran Avusturyalı Bakana Hacker Darbesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Viyana’da yapacağı konuşma hakkında uyarılar yapan, Avusturya Dışişleri Bakanı Kurz’un Türk hackerlarla başı dertte. Kendilerine Cyber-Warior Akıncılar diyen Türk  hacker grubu Kurz’un sitesini çökertti. Siteyi çökerten grup, Türkçe, Almanca ve İngilizce olarak siteye  “Sen de kimsin ufaklık? Bizim başbakanımızın nasıl konuşacağına sen karar veremezsin. Başbakan Erdoğan, o üstünde bulunduğunuz topraklara, Viyanalara kadar ulaşan ecdadın torunudur! Biz Akıncı’larız , Biz Osmanlı’yız, Biz Türkiye’yiz” yazdı.

160620141437308102820_2

Hacker grubu siteye, Kanuni Sultan Süleyman ve Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarını ekledi ve Kurz’un Türkiye içişlerine müdahale ettiğini belirtti. Grup açıklamasında, “Ülkemizde siyasete yıllarını vermiş bir başbakana ne konuşması gerektiğini söyleyecek kadar ileri giden genç, tecrübesiz bakanların olduğunu gördük ve biz de gereken cevabı kendi sitesinden en ağır şekilde verdik.

Hiçbir ülke, devletimizin büyüklerine ne söylemesi gerektiğini belirtecek, ne konuşmasını öğretecek konumda ve yetkide değildir. Özellikle Avrupa’da gittikçe artan ırkçı eylemlerle beraber, hakları çiğnenen Türk vatandaşlarımız için ses çıkarmamamızı istiyorlar. Ama artık dünyada, gurbetçi vatandaşlarımızın haklarını sonuna kadar savunacak bir Türkiye var.” dedi.

Kurz daha önce yaptığı açıklamada

“Başbakan Erdoğan’ı açık bir şekilde uyarıyorum. Avusturya toplumunu bölemez. Entegrasyon titizlik isteyen zor bir durum. Yanlış bir söylem bizi geri götürebilir ve ortamı zehirleyebilir.

Eğer pozitif bir konuşma yapıp, Almanca öğrenmek ve devlete sadık kalmak gibi konuları ele alırsa bize yardım etmiş olur. Bunu ondan bekliyorum. Ama eğer Almanya’daki gibi tersini yaparsa sadece biz değil, aynı zamanda Türk göçmenlere de zarar vermiş olur” demişti.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0