Evlerde Kullanılmayan 50 Milyon Telefon Bulunuyor

Teknoloji çağının gelemsiyle beraber en çok etkilenen ve olumlu yönde kendisini gösterme konusunda faaliyetlerini sergileme konusunda aktif bir tutum sergilenen alan mobil portallardır. Hemen her gün cep telefonu namına farklı özellikleri içerisinde barındıran yeni sürüm mobil cihazlar piyasaya sürülüyor. Bu telefonlar da oldukça rağbet edildiğinden dolayı, bu bağlamda eskinse gerek kalmıyor.

Atık Telefonların Evlerimizdeki Fazlalığı

50 milyon telefon atık durumunda

50 milyon cep telefonu kullanılamaz halde

Ülkemiz de bu bağlamda teknolojik gelişmelere kayıtsız kalamayarak, her geçen gün piyasaya sürülen modelleri edinme konusunda aktif bir tutum içerisinde bulunuyor. Bu yüzen zaman içerisinde evlerde biriken telefonlar da oluyor. Halen daha kullanılmayan telefon sayısının 50 milyon civarında olduğu bilinen bir gerçek olarak değerlendiriliyor.

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği (MOBİSAD) Genel Sekreteri Ömer Kavas tarafından yapılan açıklamada iç pazarda atık durumda bulunan ve evlerde toplanan 50 milyon telefonun büyük bir çoğunluğunun geniş ekrana sahip akıllı telefonların oluşturduğunu söyledi. Bu tür bitr tüketim çılgınlılığının ve maymun iştahlılığının ülke ekonomisinde olumsuz bir etki yarattığını belirten Ömer Kavas, bu bağlamda yapılan harcamaların daha dikkatli bir biçimde gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Her yıl yüksek miktardaki meblağları akıllı telefon piyasasına döküyor ve ülke içindeki nakit durumunun azalmasına sebep oluyoruz. ithalat anlamında da akıllı telefonların bir numaraya tutunduğunu söylememiz mümkün bir hale geliyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0