Ana SayfaTeknoloji HaberleriFacebok Bunaltıcı Oyun Bildirimlerine Önlem Alıyor

Facebok Bunaltıcı Oyun Bildirimlerine Önlem Alıyor

-

Facebook kullanıcılarını bunaltan oyun bildirimlerine önlem alınıyor. Oyunların kullanıcılardan habersiz arkadaşlarına yolladığı davetiyeler veya oyun başlarken insanları davetlere teşvik etmesi gbi birçok faktör göz alınarak sıkıcı bildirimlerin temizlenmesine karar verildi.

facebook bildirimleri

Facebook sinir bozucu oyun davetlerine karşı nihayet yaptırım uygulama kararı aldı. Kullanıcılardan gelen yoğun şikayetlere daha fazla sessiz kalmayan Mark Zuckerberg, konuyu “öncelikli yapılacaklar” listesine eklediklerini duyurdu. Candy Crush çılgınlığıyla başlayan ve daha sonra önü alınamayan Facebook oyunları, sosyal ağda oyun oynamayan kullanıcıları adeta çıldırtıyor. Sonu gelmeyen oyun davetleriyle gerçekleşen bu rahatsızlık, engellemeyle de çözülmüyor. Birkaç tanesini engellesek bir sonraki gün yenileri başlarken önüne geçmek neredeyse imkansızlaşıyor. Hindistan’da düzenlenen soru cevap etkinliğine katılan Mark Zuckerberg gelen bir soru karşısında, sonunda konuyla ilgili çalışmalara başladıkları cevabını verdi.

Facebook CEO’su oyun daveti sistemini tamamen kaldırmayı düşünmediklerini belirtse de bir şekilde çözüm yolu bulacaklarını açıkladı. Söz konusu önlemin ne zaman yapılacağına dair bir açıklama yapmazken nasıl bir önlem alacakları konusunda detaylar verilmedi.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here