Ana SayfaTeknoloji HaberleriFacebook 911 hattını tamamen kilitledi

Facebook 911 hattını tamamen kilitledi

-

Geçtiğimiz günlerde bir kaç saatlik kesinti yaşayan Facebook tüm interneti adeta ayağa kaldırdı, kullanıcılar sürekli olarak Facebook neden açılmıyor? Facebook ne zaman açılacak? Facebook neden çöktü? Gibi soruları Twitter ve Google üzerinde aradılar, buna karşılık hiçbir yanıt alamayan kullanıcılar Amerikan acil yardım hattı olan 911 servisini kapattırdı.

911 uyardı, Bizi Aramayın.

1.3 milyardan fazla üyesi bulunan ve internetin en çok kullanılan sosyal ağ paylaşım sitesi olan Facebook bir kaç saatlik çökmenin ardından 911 acil yardım hattını kilitledi, 911 Amerika üzerinde tüm acil aramaların (112 Acil sağlık, 155 Acil polis imdat, 110 Acil itfaiye) gibi aramaların yapıldığı toplu hat.

Amerikan vatandaşları tarafından her acil servisini ayrı ayrı aramanın yanı sıra örneğin polisi aramak istediğiniz zaman 911 itfaiye aramak istediğinizde yine 911 numarasını tuşlamalısınız, hiçbir zaman çökmez denilen ve sürekli olarak tüm Amerikan vatandaşlarına yanıt veren acil servis numarası Facebook çöktükten saniyeler sonra defalarca aranmaya başlandı.

Bunun üzerine acil yardım servisi yöneticileri tarafından Twitter üzerinden ”Bizi Aramayın” ifadesi paylaşıldı, ancak kullanıcıların sürekli olarak gereksiz yere bu tür sorular için aradığı bildirildi.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here