Facebook beğen ve kullan özelliğine son veriyor

Sosyal medya denince ilk akla gelen sitelerden olan hatta ilk akla gelen site olan Facebook bugün yeni bir açıklama yaparak kullanıcıları sevindirdi, bildiğiniz üzere Facebook üzerinde 1.3 milyar kayıtlı üye bulunuyor, her ne kadar bu üyelerin bazılarının hesaplarının 1 veya daha fazla olduğu biliniyor.

Sürekli olarak yeni sayfaların açıldığı Facebook üzerinde bugün yeni bir adım atılacağı açıklandı, bildiğiniz üzere markaların Facebook üzerinden yaptıkları yarışmalara katılmak için önce markanın sayfasını beğenmeniz gerekiyor.

Beğen kullan özelliği kalkıyor.

Facebook tarafından bugün yapılan açıklamalara göre bu özellik yakın zamanda kaldırılacak, kullanıcıların daha rahat ve daha zorlanmadan kampanyalara katılmasını istediği Facebook bu özelliğin kaldırılmasının hem kullanıcı hem marka açısından en iyisi olacağını açıkladı.

Şirketin bu özelliği 5 Kasım itibariyle kaldırılacağı açıklandı, bu dakikadan itibaren şirketlerin şu son 3 aylık dönemde oldukça fazla kampanyalar ve yarışmalar yapıp daha fazla zorla beğendirme yaparak beğeni kazanmalarına olanak tanınmış.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0