Facebook haber uygulaması çıkarıyor

Ünlü sosyal ağ devi Facebook bilindiği gibi sosyal medya alanının dışında pek çok atılımlarda gerçekleştiriyor. Son zamanlarda bir hayli artış gösteren haber uygulamalarına ünlü sosyal ağ da katılıyor. Facebook haber uygulaması çıkarıyor.

Facebook’un en yeni projesi olan Notify, yakında ayrı bir uygulama olarak önümüzdeki hafta kullanıma sunulacak iddiaları ortalıkta dolanmaya başladı.

facebook-haber-uygulamasi-cikariyor

The Financial Times‘ın yayımladığı son rapora göre Notify, içeriği sağlayacağı ortaklarının bir listesini bile oluşturulmuş durumda. Facebook’un yeni haber uygulamasına içerik sunacak ortaklar arasında Vogue, The Washington Post, CNN ve Mashable‘ın olduğu iddia ediliyor. Uygulama yayınlandığında kullanıcılara haber kaynaklarını seçme ve son dakika haberleri için uyarı alma olanağı sunacağı düşünülüyor. Aynı Facebook’taki arkadaşınızın durum gönderileri için aldığınız uyarılar gibi, haberler için de uyarı alabileceksiniz. Kullanıcılar için Facebook’un bu özelliğinin oldukça kullanışlı olduğunu ifade edebiliriz. Artık Facebook’tan çıkmamak için yeni bir nedenimiz daha var :)

Notify, Facebook’tan ayrı bir uygulama olarak sunulacağı için haberlerini Facebook’ta paylaşan sitelerin bu yeni durumdan nasıl etkileneceği ise henüz bilinmiyor. Notify‘ye katılmak isteyen haber kuruluşlarının hangi şartları yerine getirmesi gerektiği de şimdilik bilinmiyor.

Bakalım Facebook’un yeni projesi ülkemizde ne zaman kullanılabilecek hale gelecek.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0