Ana SayfaTeknoloji HaberleriFacebook için yeni eklentiler mi geliyor?

Facebook için yeni eklentiler mi geliyor?

-

Günümüzde sosyal medya denilince akla ilk gelen 7’den 70 nerde ise tüm internet kullanıcılarının sahip olduğu bir sosyal platform var ki biz buna kısaca Facebook diyelim. Dünya nüfusunun nerede ise üçte ikisini içinde barındıran bu sosyal dev gelişimine ara vermeksizin devam ediyor.

Facebook milyarca kullanıcısını memnun etmek için aralıksız çalışmalarına devam ediyor ve yeni eklentiler ile kullanıcıların ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Bu yeniliklere 3 yeni özellik daha katılacak. Son zamanlarda canlı yayın özelliği ile Periscope, Meerkat ve YouTube’a rakip olan Facebook, şimdide GIF, Müzik ve slayt desteği de vereceğini kapı arkasından duyurmuş oldu.

Mark Zuckerberg-soru-cevap

Mark Zuckerberg kendi paylaşımları ile Facebook içinde en fazla canlı yayın yapan kişi oldu desek yerinde olur. Yaptığı bu yayınlarda Facebook için öyle bilgiler sundu ki, yeni gelecek bu özellikleri farkında olmadan kamuoyu ile paylaşılmış oldu. Haliyle bu özelliklerin geleceğini de garantilemiş oldu.

Yapılan yayınlarda Facebook arayüzü şu ankinden farklı olan yapıya sahip görünüyor ve Facebook’un logosunun sarı olması da dikkat çekiyor. Tabii bu özel bir geliştirici versiyonu olması sebebiyle sarı olmasında bir sıkıntı yok. Ancak bunun dışında “Aklınızda ne var?” bölümünün hemen üstünde canlı yayınları görebileceğiniz yeni bir buton eklendiği de dikkatlerden kaçmadı. Facebook bu arayüzü sadece Mark’ın değil, bazı kullanıcıların da kullandığını onayladı. anlaşılan deneme süreci başlamış görülüyor. Şu anda kullanıma sunulmayan ancak ileride kullanıma dahil olacağı muhtemel olan Müzik, Slayt Şovlar ve GIF önerileri gibi yepyeni farklı özellikler ekleneceği anlaşılıyor.

turkiyede-twitter-ve-facebooka-erisim-yavasladi

Şu anda kullanıcı sayfalarına GIF desteğini hali hazırda veren Facebook‘un ayrı bir GIF bölümü ve ayrıca Müzik desteği de sunacağı görülüyor. Aslında bu özellikler daha önceden de dile getirilmiş olsa da aynı zamanda slayt desteği sunacağından hiç bahsedilmemişti. Gelişmelerin tamamlandığı düşünülürse geriye tek bir sorun kalıyor ki o da Mark onay verir ise Facebook’a eklenecek olması.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

  1. facebook kendini aştı artık önceden yayın programı vardı periscope ve o program twitter ile entegre bir program olarak çalışıyordu ve twitter hesabın yoksa yayın yapamıyordun ve izleyemiyordun ve şimide facebok ugulaması yayın işine girdi ve çok tutulduğunu söyleyebilirim gif ve müzik işine girerse çok daha güzel olacağını söyleyebilirim

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here