Facebook, İntihar Girişimlerini Engelleyecek

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasında olan ve hemen her gün içerisinde belli bir zaman dilimini ayırdığımız sosyal medya sitelerinden, çeşitli paylaşımlar yapılabiliyor. Bu bağlamda en fazla paylaşım çeşitliliği olduğu söylenebilen sosyal medya sitesinin Facebook olduğu biliniyor. Facebook’ta son dönemde ortaya çıkan intihar girişimleri de had safhada olacak rakamlarla ölçülecek bir pozisyonda değerlendiriliyor.

İntihar Butonu Uygulaması Hayata Geçecek

Facebook intihar butonu uygulaması ile bu tür vakaları engelleyecek

Facebook’tan İntihar Butonu


Facebook, bu tür olumsuzu paylaşımların yapıldı profillerdeki gerçekleşecek olan cinayet olayına engel olmak için de yeni bir uygulamanın temellerini atmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda da çalışmalarını sürdürecek olan söz konusu sosyal medya sitesi, gereken sonuçları elde edeceğine inanıyor.

İntihar eğilimleri olan ve bu noktada karar vermiş ve sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınlama noktasında bir girişimde bulunmuş olan söz konusu sosyal medya profili sahiplerinin bu aşamada bulunacağı intihar girişimini engelleme için de intihar butonu adında bir uygulama geliştirmeye hazırlanıyor.

Facebook profillerinin herhangi birinde görülecek olan bu türlü olumsuz durumlara engel olmak için farklı bir uygulamanın çalışmaları içerisinde ulunan Facebook, son olarak intihar butonu seçeneğinde karar kıldı. İntihar olaylarına karşı müdahale anlamımda yürütülecek bir çalışmanın ürünü olarak kendisini gösterecek olan bu uyuglama, fayda sağlayacak gibi görünüyor.

Facebook’ta uygulanacak olan intihar butonunu kullandığınızda, intihar eğilimleri olan kişi ya arkadaşları tarafından ya da profesyonel destek seçenekleri ile önlenmeye çalışılacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0