Facebook kullanıcı sayısı açıklandı

Ünlü sosyal ağ Facebook kurulduğu ilk günden itibaren önlenemeyen bir yükselişe sahip. Facebook’un kurucusu ve şu an CEO’su olan Mark Zuckerberg kurudğu dev sosyal ağ Facebook’a dair bir takım veriler paylaştı. Facebook’ubn sahip olduğu kullancı sayısı ise herkesi şarşırtmaya yetti. İşte tüm detaylar.

Facebook yakın tarihte kurulan ve günümüzde büyük bir patlama yaşayan “Sosyal Ağ” fikrinin babası ve sosyal ağların en büyüğü. Dev sosyal ağın kurucu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg dev sitenin 1 buçuk milyardan fazla aktif kullanıcısı olduğunu ve bu sayının daha çok arttığını ifade etti.

Facebook’a dair gelen bu son veriler ile birlikte sitenin önlenemeyen yükselişinin hala devam ettiğini görüyoruz. Oysa ki herkes Facebook devri kapandı derken görünen o ki Facebook halen varlığını arttırarak korumaya devam ediyor.

Gün geçtikçe evrilen Facebook son zamanlarda iyice video izleme ve paylaşma platformu olmaya dair adımlarını atıyor. Günümüzde halen en popüler video paylaşım sitesi olan Youtube ile artık yarış yapabilcek halde olduğu ise herkesin malumu. Facebook üzerinden bir günde izlenen video sayısı ise 8 milyarın üzerinde olduğu ifade ediliyor.

facebook-kullanici-sayisi-aciklandi

925 milyon kullanıcının en az bir Facebook grubunun içinde bulunduğunu  ve 45 milyonun üzerinde küçük ve orta ölçekli işletmenin de Facebook sayfası kullandığı ifade edildi. İşletmelerin de Facecbook’a gelmeleri Facebook’un artık sadece bireysel kişilere hitap etmediğinin açık bir kanıtı.

Facebook bilindiği gibi kısa bir zaman önce ünlü anlık mesajlaşma platformu olan WhatsApp’ı satın almıştı. Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp da bir hayli yükselişte olduğu görülüyor.

Facebook şirketi olan WhatsApp’ın aylık kullanıcı sayısı da açıklandı bu sayıda 900 milyon. Yani 900 milyon kişiye artık WhatsApp üzerinden ulaşmak mümkün. Kullanıcılar ayda en az bir kez WhatsApp üzerinde online oluyor. Diğer popüler sosyal medya sitelerinin kullanım sayıları ise şöyle ; Messenger’da aktif kullanıcı rakamı 700 milyonken, yine Facebook’un satın aldığı Instagram’da ise kullanıcı sayısı 400 milyon civarında. Facebook’un hali hazırda en büyük rakibi olan Twitter ise kullanıcı sayıs 350 milyona yaklaşıyor.

Tabii bu sayıların her an arttığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0