Facebook Messenger artık Mobil cihazlar için zorunlu

Facebook Messenger’ınız yoksa yandınız!

Dünyanın en çok kullanıcısı bir arada tutan sosyal ağlardan birisi olan Facebook artık şartlarını iyice zorluyor. Bildiğiniz gibi daha önceden Facebook yeni bir bildiri yayınlamış ve kullanıcılarını Facebook Messenger’a yönlendirmişti. Artık ise bunu zorunlu olarak kullanıcılarına sunuyor. Yani artık mobil cihazlarınızdan mesajlarınızı görmeniz ve cevap yazmanız için cihazınızda mutlaka Facebook uygulamasının yanı sıra Messenger uygulamasının da yer alması gerekiyor.

Facebook takımına göre insanlar Messenger’ı kullanarak hem daha anlık hem de daha rahat şekilde sohbet edebilecek. Fakat kullanıcıların büyük bir kısmı bu şekilde düşünmüyor ve birçok tepki Facebook ekibinin karşısında. Uygulamanın artık zorunlu olarak tüm cihazlarda bulunması şart bu da özellikle eski ve güncelleme almayan cihazlar açısından insanları düşündürüyor.

Bu konu ile ilgili olarak Facebook kanadının ise herhangi bir yumuşatma yapacağı düşünülmüyor. Yani bu hamle muhtemelen hatrı sayılır bir kitleyi Facebook’dan uzaklaştırıp daha alternatif sosyal ağlara yönlendirecektir.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0