Facebook Messenger ile ilgili açıklama yaptı

Facebook tarafından geçtiğimiz günlerde Appstore üzerinde birinci olan Facebook Messenger zorunlu olacağından dolayı kullanıcıların tepkisini çekmişti, kullanıcılar bu karara karşı Appstore üzerinden tepki göstermeye başladı ve uygulama 1.5 düşük puan ile beraber Appstore uygulamasının birinci uygulaması olmuştu.

Bugün gelen bilgilerde ise uygulamanın zorunlu olması hakkında değil erişim izinlerinin hakkında bir açıklama yapıldı, en çok Android işletim sistemi üzerinde gereksinim duyan uygulama aşağıdaki nedenlerden dolayı istediği gereksinimlere ihtiyaç duyuyor.

Fotoğraf çekip arkadaşınıza göndermeniz için kamera erişimi gereksinimi isteniyor.

Sesli mesajları kaydetmek için mikrofon erişimi gereksinimi.

Uygulamanın rehberinizdeki Facebook hesabı olanları bulabilmesi için telefon erişimi gereksinimi.

Denetimi ve sohbet yeri paylaşmak için GPS erişimi gereksinimi.

Facebook Messenger uygulaması ile beraber sansüre maruz kaldıklarını ve kişisel verilerin çalınma riskinin oldukça fazla olduğunu belirten kullanıcılar Facebook tarafından yapılan bu açıklama sonrası hala uygulama hakkında farklı bir düşünceye sahip değiller.

Son olarak Facebook yaptığı açıklamalarda Facebook Messenger uygulamasının rehber SMS erişimi için onay koduna ihtiyaç duyulduğunu ve bunun kullanıcının isteğine bağlı olduğunu açıkladı.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0