Facebook Messenger’a Güncelleme Geliyor!

WhatsApp için gelmiş olan son güncelleme ile Uçtan uca şifreleme gelirken, şimdi de Facebook Messenger’a geliyor.

Anlık mesajlaşma uygulaması olan ve tüm dünyada popüler olan Facebook Messenger uygulaması ve WhatsApp uygulaması artık birlikte güncellemeler almaya başladı. Geçtiğimiz aylarda WhatsApp için gelen açıklamanın ardından uygulamaya gelen uçtan uca şifreleme özelliği ile güvenlik ve gizlilik oldukça fazla arttırılmıştı. Bunun üzerine WhatsApp‘a gelen tüm güncellemeler Messenger‘a da gelsin diyen kullanıcıların istekleri artık yerine geldi diyebiliriz.

Yaşanmış bu durum kullanıcıların ilgi göstermesi üzerine bir çok uygulamaya daha geldi ve uçtan uca şifreleme konusunda bir yeni uygulama ise Facebook Messenger oluyor.

Messenger’a Uçtan Uca Geliyor!

Facebook Messenger için gelen son açıklamaların üzerine uçtan uca şifrelemenin geleceği bildirildi. Konu hakkında hazırlıkların neredeyse bittiğini ve uçtan uca şifrelemeyi Messenger Beta olarak denedikleri öğrenildi.

Denemeler üzerinde hiç bir hata alınmaması halinde Facebook Messenger için anında bir güncelleme geleceği ve gelecek olan güncelleme ile uçtan uca şifreleme konusunda güvenlik ve gizlilik adına daha kolaylık sağlanacağı belirtildi. Kullanıcılar arasında yapılan konuşmaların 3. tarafların erişimi durumunda okunamaması için gelen güncelleme konusunda kurumların müdahale etmesinde bile mümkün olmuyor. Bunun için Facebook yardımı gerekli. Facebook yardım etmediği sürece kimse öğrenemez.

Uçtan uca şifreleme gelirse kullanıcıların ilgisi dahada artacaktır elbet.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0