Facebook Otomatik Videoları Kapatma

Son zamanların en güzel ve en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Facebook, en son getirdiği güncelleme ile, ana sayfalarda bulunan videoları otomatik bir şekilde oynatmayı sağlamıştır. Bu konuda yapılan güncelleme yüzünden bazı kullanıcılar sıkıntıya düşmektedir. Bu konuda bazen istenmeyen ve gereksiz veri tüketimine de sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle Instagram kullanıcılarının aşina olduğu otomatik video oynatma özelliğini Facebook kullanıcılarının bazıları istememekte ve kapatmak istemektedir. Biz de bu nedenle bu durumun nasıl gerçekleşebileceğini araştırdık ve sizlerin, yani otomatik video oynatma özeliğini istemeyen Facebook kullanıcılarının hizmetine derlediğimiz sonuçları sunmak istedik.

İşte Yapmanız Gereken Yönergeler

Bu konuda bilgisayar ile uygulamaya giriş yapıp kullanan kullanıcıların yapması gereken, ayarlar, videolar, videoları otomatik oynat, kapalı konumunu kapatmak olacaktır. Bunun yanı sıra telefon ile veri bağlantısını etkinleştirip, uygulamayı kullanan kullanıcılardan iPhone kullanıcıları, telefon ayarları, facebook uygulamasını bulun, sonra açılan sekmede tekrar ayarlara girin, otomatik oynat seçeneğine tıklayıp kapalı ya da sadece WİFİ ile seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Facebook ayarları

Facebook otomatik video oynatma gereksiz veri harcanmasına neden olmaktadır.

Bununla beraber, android kullanıcıları, Facebook uygulamasının ayarlar seçeneğine tıklayın, video otomatik oynatma seçeneğine gelin ve, kapalı hale getirin. B işlemlerden sonra beklediğiniz sonucu almanızı garanti ederiz. Bununla beraber, bazı kullanıcılar bu durmadan oldukça da memnundur. Bu nedenle bu kullanıcıların ekstra bir şey yapmasına gerek yoktur. Dolayısıyla uygulamaya girildiği zaman videolar otomatik bir şekilde açılacaktır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0