Ana SayfaTeknoloji HaberleriFacebook Taklitçilerine Dikkat

Facebook Taklitçilerine Dikkat

-

Günümüzde en çok kullanılan internet siteleri arama motorlarından sonra hiç şüphesizki sosyal paylaşım siteleridir ve şuanda en büyük sosyal paylaşım sitesi olarak Facebook görünüyor. Facebook sitesinin arayüz ve tasarımını bilirsiniz eğer internet’te başka sosyal paylaşım siteleri gördüyseniz birçoğu kendisini Facebook gibi kodlamaya çalışmıştır her ne kadar sadece kodlamada olsa Facebook taklitçilerine dikkat edelim

Facebook sosyal paylaşım sitesinde hepimizin birer profil’i vardır. Bazı günler oluyorki Facebook hesabımızın çalındığına şahit oluyoruz öyleki bazı boş işler mezunu hacker’lar Facebook gibi tasarımlı ve kullanışlı sosyal paylaşım siteleri açıp sizleri oraya davet ediyor ve oralara üye olmanızı sağlıyorlar eğer Facebook bilgileriniz ile üye olduysanız dikkat edin profiliniz heran çalınmış olabilir.

facebook-1

Geçtiğimiz aylarda Kaspersky Lab’ın yaptığı istatistiksel rapor oranlarına göre Facebook profilleri çalınan kişilerin %10’unun bu şekilde madur olunduğunu görüyoruz. Facebook’un yeri hepimizin hayatında büyüktür çünkü öyleki profiliminiz çalınması suç denilecek kadar büyük bizim adımızla yapılan sahte paylaşımlar sahte küfürler ve sahte tacizler bizim adımızı hiç geçmeyecek şekilde lekeleyebilir.

İleriki zamanlarda Facebook profilinizi daha dikkatli kullanmanızı tavsiye ediyoruz özellikle Facebook sitesine güvenli yoldan yani HTTPS bağlantısı ile girmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here