Facebook ve Instagram’a Erişim Sağlanamadı

Sosyal medya siteleri, o kadar yoğun bir talebe ulaştı ki, eksiklikleri dakikalar içerisinden fark edilerek, kullanıcıların sıkıntıya düşmesine sebep oluyor. Genelde her insanın kullandığı bu tür web sitelerine karşı olan bağımlılığımız sebebiyle bu duruma kendimizi alıştıramıyor; sürekli olarak yokluğundan müzdarip oluyoruz. Bu konuda bu sabaha karşı yine bir sıkıntı yaşandı.

Facebook Kullanıcılarına Hizmet Sağlayamadı

Sosyal medya sitelerinin devi haline gelerek kullanıcılara büyük bir kolaylıklar sağlayan Facebook, bu sabahın erken saatlerinde kullanıcılara yaklaşık olarak 40 dakika boyunca hizmet veremedi. Bu erişim sorunu aynı zamanda İnstagram’da da rastlanınca, sosyal medya kullanıcılarının sıkıntılı anlar geçirmelerine sebep oldu. Bu nedenden dolayı sosyal medya hesaplarına ulaşamayan profil sahipleri, bu bağlamda paylaşım konusunda sıkıntı çekerek; sosyal medyada faal bir rol oynayamadılar.

Bunun aksine bazı kullanıcılar da mikro blog siteleri arasında bir numara olan Twitter’ın da aynı durumda olduğunu ve bu konu yüzünden sıkıntılı zamanlar geçirdiklerini ifade ettiler.

Dün gece sosyal medyanın en önemli sitelerinde bu tarz sıkıntıların aynı anda yaşanması bir tesadüf olarak değerlendirilebilir mi, yoksa siber saldırıların sıkça olduğu bu dönemde, sosyal medya sitelerine de saldırı yapıldı mı?Bu bağlamda elbette ki birçok düşünceyi kafamızda kurmamız mümkün olsa da bu bağlamdaki hareketlerin gün yüzüne çıkmayarak, gerekli taraflardan açıklama gelmemesi bu konudaki şüphelerimizi arttıracak niteliklere sahip olmamız yönünde oluyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0