Ana SayfaTeknoloji HaberleriFacebook'a Beğenmeme Butonu Gelmeyebilir!

Facebook’a Beğenmeme Butonu Gelmeyebilir!

-

Facebook sosyal payaşım sitesinde son zamanlarda en çok beğenmeme butonu güncellemesi konuşuluyordu. Ancak bugün yapılan açıklama ile bu beğenmeme butonunun gelmeyebileceğini öğrendik. Açıklama net değil fakat doğruda olabilir.

Dünyada Google’dan sonra en çok tıklanan site Facebook’tur. Piyasadaki en çok girilen ve en beğenilen sosyal medya siteside Facebook’tur. Son zamanlarda ara ara yapılan güncellemeler ile Facebook kullanıcılarını oldukça memnun etti diyebiliriz. Özellikle kullanıcılara bedava internet sunacağını açıklayan Facebook o günden sonra daha da sevilen bir site olmayı başardı. Şuana kadar Facebook bazen belli olmayacak tarzda bazden arayüzde herkesin anlayacağı şekilde güncellemeler yamıştır. Beğenmeme butonunun geleceğini öğrendiğimizde hepimiz haberi merakla incelemiştik. Çünkü gerçekten fark yaratacak bir güncelleme ile beğenmeme butonunu bekliyorduk.

Fakat Facebook yaptığı son açıklama ile beğenmeme butonunun gelmeyebileceğini açıkladı ve tam açıklama şu şekilde “Facebook’ta her zaman kullanıcıların kendilerini daha iyi ifade edebilmesini istiyoruz. Son yeniliklerimizi kullanıcıların duygularını daha iyi ifade edebilmesi adına yaptık fakat bir beğenmeme butonunun varlığı, insanların birbirlerini yargılamasına neden olacaktır. Yazılan herhangi birşeyin iyi olup olmadığına sizin karar vermeniz, Facebook’a forum havası katacaktır. Bunu istemeyiz.”

facebook dislike gelmeyebilir

Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile beğenmeme butonunun gelmeyebileceğini açıklamıştı fakat şunu beliretelim yapılan açıklamada net olarak beğenmeme butonunun gelmeyeceği söylenmiyor. Fakat çıkmayabileceği açıklandı. Aslında bizlerden yorum almak isterseniz şöyle anlatabiliriz. Özellikle ülkemizde bu beğenmeme butonunu ülkemiz başta olmak üzere pek çok ülkede suistimal olarak kullanılabilir. Örneğin bazı Facebook sayfaları bu durumdan oldukça şikayetçi olacaktır. Çünkü yapılan paylaşımlar kimileri tarafından beğenilirken kimileri tarafından beğenilmiyor. Tabi şahsi görüşümüz diyebiliriz. Gelse iyi olurmu tabiki bazı konulardada iyi olacaktır. Ancak durumu Facebook’a bırakmaktan başka birşey yapamıyoruz çünkü son kararı onlar yapacak ve bize sadece incelemesi ya da nesnel olmayan yorumlarımız düşer.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here