Facebook’ta Artık Reklam Engelleyici Çalışmayacak!

İstediğiniz tüm reklam engelleyici eklentileri veya uygulamaları kullanabilirsiniz. Ancak Facebook reklamlı size bir şekilde gösterecek.

İnternette gezinmek cidden çok güzel ancak bir süre sonra aşırı reklam çıkması çileden çıkarıyor. Reklam olmaması internetteki sitelerin sonu olur ancak, bazı siteler o kadar abartıyor ki bir sayfada tonlarca reklam çıkınca ve virüs gibi nereye tıklasak yeni sekmeler açılınca insan sinirleniyor.

Bunun üzerine bir çok uygulama ve eklenti geliştirildi. Fakat Facebook bu eklenti ve uygulamaları da aşacak kendi reklamlarını bir şekilde gösterecek.

740e815aa9d3596dd40defdc1929141c3beaad23

Facebook bugün yayınladığı gönderide reklam sistemi hakkında bahsetti. Reklamların aslında çileden çıkarıcı olmadığını ve internette reklama ihtiyaç olduğunu açıkladı. Ayrıca Facebook’un bir çok gideri fazlası ile bulunuyor ve üyelik ücretleri de istemiyor. Reklama mecburen ihtiyacı oluyor.

Reklama ihtiyacı olduğundan tüm eklenti ve uygulamaları aşan bir sistem geliştiriyor ve sizlere reklamlarını sunacak bir hale geliyor. Peki sistem nasıl çalışıyor?

c54d9805803b2f52f1c0f357fd3e10028be6f757

Reklam engelleyici eklenti ve uygulamalar şu şekilde çalışıyor. Reklamlar website kodlarını içerisinde bulundurmazlar. Pek çok site bu duruma müdahale edemiyor çünkü reklam sahipleri farklı data sistemleri ile takip sağladığı için kendileri kontrol ediyor.

Facebook ise kendi website kodu üzerinden çalışacak bir reklam üreterek, engelleyici uygulama ve eklentilerin reklam kodunu bulamayıp haliyle engelleyemeyecek olması için hazırlanıyor.Zaten sevmediğiniz bir reklamı Facebook’ta kapatabiliyorsunuz.

Elbette zamanla Facebook reklamlarını engellemek için uygulama ve eklentiler de bir yol bulacaktır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0