Ana SayfaTeknoloji HaberleriFacebook'ta yenilik!

Facebook’ta yenilik!

-

Kendi Karakterini Yapabileceğiniz En İyi Avatar Yapma Siteleri!

Artık dünyamız dijital dünyaya geçmekte, birçok siteye veya farklı hesaplara giriş yapıp çıkıyoruz lakin bu tür sitelerde ve hesaplarda kendi avatarınızı yaratmanız mümkün. Bugün...

Geçtiğimiz günlerde Facebook logosu değişmiş, logoda yazı font değişikliğine gidilmişti. Facebook tasarım ekibi şefi Caitlin Winner, bu sefer de arkadaşlık ve grup ikonlarında değişikliğe gitti. Facebook’ta gezinirken anlayamayacağınız kadar küçük olan bu değişiklikler, eski-yeni kıyaslaması ile ortaya çıkıyor.

Facebook tasarım şefi Caitlin Winner, “ikonlara bakıldığında erkeğin son derece simetrik, kadının ise daha arka planda kaldığını” belirtti. Bu farkın dikkatli bakıldığında anlaşıldığını belirten Caitlin Winner, grup ve arkadaşlık simgelerinde değişikliğe gitmeye karar vermiş.

Yeni arkadaşlık simgesinde kadın ve erkek aynı boyda iken kadının ön planda kaldığı, grup simgesinde ise 3 figürden 1’inin kadın olduğu ve onunun da ön planda olduğu anlaşılıyor. Lafı fazla uzatmadan sizleri Facebook ikon değişiklikleri ile baş başa bırakalım.

facebook-tasarim-icon-degisiklik (1)
Facebook arkadaşlık ikonu
facebook-tasarim-icon-degisiklik (2)
Facebook grup ikonu
-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.