Facebook’taki Yazılım Açığı

Sosyal medya sitelerinin hayatımızdaki yeri son derece aktif bir yerde olduğundan dolayı fazlaca kullanılmaktadır. Bu açıdan bakıldığında internet denilince bile ilk olarak sosyal medya siteleri akla gelmektedir. Bu tür sosyal medya siteleri arasından en fazla dikkat çeken ve fazlasıyla rağbet alan Facebook, söz konusu sosyal medya siteleri arasında adeta öncü durumunda yer alıp, en fazla kullanıcıya sahip olmasının dışında, içerisinde barındırdığı uygulamalarla da dikkat çekmektedir.

Facebook’ta Bulunan Son Yazılım Hatası

Facebook'ta büyük sorun

facebook’ta Yazılım hatası


Genel olarak özel anlarımızda çekindiğimiz fotoğraflarımız Facebook’a yükleriz. Buradaki amacımız hem arkadaşlarımız ile bu mutlu anları paylaşmak hem de resimlerimizi saklama seçeneğinden faydalanmaktır. Ancak Hindistan’da yaşayan Laxman Muthiyah isimli kullanıcı, bu bağlamda Facebook’un bir açığını yakalayarak, bir yazılım hatasının bulunduğu yönünde bir kod ile sahaya çıktı.

Bu yazılım hatası uygulandığında, Facebook’ta bulundurduğunuz bir resim albümünüz, hiç bulunmaması gibi gösterilebilirken, Facebook’un yazılım hatası konusunda da mükemmel olmadığını ortaya çıkardı. Bu bağlamda önceki dönemlerde sosyal medya profillerimizdeki özel resimlerin silinme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığımız bir halde bulunuyormuşuz.

Bu yazılım hatasını yaptığı bir video ile detaylı bir biçimde anlatan Laxman Muthiyah, bu videoyu facebook çalışalarına göndererek, bu hatanın kısa bir süre içerisinde düzelmesi konusunda fazlasıyla yardımcı oldu. Resim albümlerini artık daha güvende olabildiğini söyleyebilirken, facebook tarafından ödüllendirilen Laxman Muthiyah’ın 12.500 dolarlık bir para ödülüyle mükafatlandırıldığını da belirtelim.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0