Ana SayfaTeknoloji HaberleriFacebook'tan Büyük Hata

Facebook’tan Büyük Hata

-

Facebook Öyle Bir Hata Yaptı ki… Slingshot ismi verilen foto mesaj uygulaması, arkadaşlarınız ile çektiğiniz anlık fotoğrafları ve videoları, kısa mesaj gibi atarak mesajlaşma üzerine kurulmuş. Arkadaşlarınızdan gelen fotoğraflara, anında yeni fotoğraflarla cevap verebiliyorsunuz. Uygulamanın ismi, bu karşılıklı hızlı foto mesajlaşma konsepti yüzünden Slingshot (sapan) konulmuş. Facebook, AppStore’a yanlışlıkla Slingshot’un bir deneme sürümünü koyunca, herkes durumdan önceden haberdar oldu.

Henüz Hazır Değiliz… Kaçamayacağını anlayan Facebook da hızlıca bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Sonrasında uygulama hızlıca AppStore’dan çekildi ve Facebook, “Hazır olduğu zaman piyasaya çıkacak.” demekle yetindi. Uygulama kaldırılmadan önce, sadece galeride görebileceğiniz ekran görüntüleri alındı. Firma Instagram’a 1 milyar dolar verdikten sonra, foto mesajlaşma servisi Snapchat için de 3 milyon Dolar önermiş ama satın alamamıştı.

facebookFakat Facebook bu konuda birşeyler yapmaya kararlı anlaşılan ki, şimdi kendi servisini oluşturuyor. Her ne kadar Facebook böyle bir hata yapmış olsada bu işi başaracağından emin gibi duruyor. Ancak başardığında gerçekten iyi işler çıkaracağından herkes emin özellikle şu aralar Twitter ve Facebook beklenmeyen sebeplerden dolayı kullanıcı kaybetmiş durumda eğer araştırırsanız internette hızla sosyal medya sitesi sayısı artıyor çünkü her webmaster girişimcisinin amacı ünlü sosyal medya sitelerinden çıkan kullanıcılarını kendi sitelerine geçirebilmek ancak Twitter ve Facebook yaptıkları yeni güncellemeler ile ziyaretçilerini geri alacak gibi duruyorlar.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here