Ana SayfaTeknoloji HaberleriFacebook'tan Snapchat'a Rakip

Facebook’tan Snapchat’a Rakip

-

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, satın almak istediği ancak başaramadığı Snapchat benzeri bir uygulama yayınladı. Slingshot adlı uygulamanın yayınlanmasıyla geri çekilmesi bir oldu.

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook‘un son dönemdeki hedefleri arasında bağımsız ve yeni mobil uygulamalar yer alıyor. Birçok özelliği ana Facebook uygulamasının dışında taşımaya çalışan şirket, yeni palazlanan mobil uygulamaları da gözden kaçırmıyor. Bir süre önce, son dönemin popüler uygulaması Snapchat‘e göz diken Facebook istediğini alamamıştı.

snapchat-facebook

Satın alamadı, kendi yaptı

3 milyar dolarlık teklif iddialarına rağmen Snapchati alamayan dev şirket kendi uygulaması Slingshot‘u geliştirdi. Bugün ABD ve çeşitli pazarlarda iOS için yayınlanan yeni uygulama, Snapchat‘i andıran ancak farklılıklar içeren yapısıyla dikkat çekti. Fotoğraf ve video gönderme yeteneğine sahip programın en dikkat çekici kısmı ise gönderiyi alan kişinin göndericiye bir karşılık vermeden içeriği görememesi olarak öne çıkıyor.

Apar topar kaldırıldı

iOS sürümü yayınlanan uygulama çıkar çıkmaz adından söz ettirse de, birkaç saat içinde beklenmedik bir gelişme yaşandı ve Facebook uygulamayı App Store‘dan kaldırdı. Konuyla ilgili Techcrunch sitesine açıklamada bulunan şirket sözcüsü, Slingshot uygulamasının erken bir sürümümü kazara yayınladıklarını belirtti ve uygulamanın üzerinde çalışmayı sürdürdüklerini ifade etti. Bakalım Slingshot ne zaman tekrar ve kalıcı olarak yayınlanacak?

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here