Ana SayfaTeknoloji HaberleriFenerbahçe, Yandex'ten Ne Kadar Kazanıyor

Fenerbahçe, Yandex’ten Ne Kadar Kazanıyor

-

Yandex ile Fenerbahçe anlaşması ile artık yandex’e Fenerbahçe takımına özel arama bölümü geldi ve buradan yapılan aramalar ile külüp para kazanıyor. Ancak aklınıza ufak bütçeler gelmesin proje çok büyük bu yüzden başta Aziz Yıldırım olmak üzere tüm kulüp camiası bu projeye çok değer veriyor.

Yandex, Türkiye’de büyüyebilmek ve Rusya’daki kullanıcı kitlesine Türkiye’dede ulaşabilmek için sürekli yeni işler yapmaktadır. Geldiği ilk zamanlarda televizyon reklamlarından çıkmayan Yandex bu yaptığı milyon dolarlık harcamalarla yavaş yavaş büyümeye başladı.

Araba hediyeleri ve daha farklı süprizlerle karşımıza çıkan Yandex şuanda günde 800.000+ civarı kişinin girdiği bir arama motorudur. Rusya’da durumlar böyle değil çünkü orada Yandex ile Google neredeyse çekişir durumda işte Yandex’in Türkiye’deki amacıda bu ve kullanıcı kitlesini büyütmek için şimdide üç büyükler ile anlaşmalar yaptı.

Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile ayrı ayrı yapan Yandex malesef en büyük anlaşmayı sadece Fenerbahçe ile yapabildi ve şuanda takımına destek olmayan tüm Fenerbahçeliler FB Yandex Browser’ini indiriyor ya da indirmeden kullanıyor çünkü kulüp buradan ciddi kazançlar elde edecek durumdadır.

Fenerbahçe Yandex Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Fenerbahçe, Yandex’ten Arama Başı Ne Kadar Kazanıyor?

Belki pek çok kişi Fenerbahçe’nin bu projeden gelirini tahmin etmiyordur ancak bu işte Fenerbahçe oldukça kazançlı çıkacak ve bu yüzden tüm külüp camiası bu projeye çok önem veriyor. Gelelim kazanç detaylarına. Fenerbahçe, FB yandex’ten her arama başına 0,003 dolar kazanıyor. Ancak bu rakamı küçümsemeyin çünkü kullanıcı kitlesi ve aramalar arttıkça Fenerbahçenin geliri daha da artıyor.

Örneğin günde FB yandex’ten 40 arama yapan bir kullanıcı kulübe yıllık 36 dolar gelir sağlamış oluyor. Bu rakamda az gibi fakat 1.000.000 kişi baz alındığında Fenerbahçe’nin kasasına tam 36.000.000 dolar para girmiş oluyor. Bu rakam artadabilir azaladabilir. Örneğin günde 40 değilde 120 arama yapılsa bu sefer kulübün kazancı 108.000.000 dolar olacak. Yani rakamlar gerçekten çok büyük Fenerbahçe takımını tutanlar kulübüne destek vermen istiyorsa kesinlikle öneririz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here