Firefox’a Tor özelliği geliyor!

Tarayıcı olarak araların çok kez rekabet hiç kuşkusuz Chrome ve Mozilla diyebiliriz. Google Chrome’un bir adım önüne geçebilmek için Mozilla Firefox ciddi bir atak yaparak tor özelliğini getiriyor.

Mozilla Firefox geliştirmiş olduğu tarayıcıya bir gelişmiş gizlilik ayarı ile Tor özelliği getireceği duyuruldu. Bu özellik ile kullanıcılar artık internet de daha gizli bir şekilde gezine bilecek. Tor tarayıcı aslında söylemek gerekirse Firefox‘un kullandığı aynı kod üzerinde çalışıyor. Ağ üzerinde gezintiyi bir tür şifreleyerek güvenli kılmakta olan Tor, bu sayede kullanıcıların gizliliğini korumakta ve bu güvenliği oldukça yüksek düzeyde tutuyor.

firefox tor

İddialara göre, Mozilla da bu etkili gizlilik  altyapısını Firefox kullanıcıları için tarayıcıya entegre etmeye başladı diyebiliriz. Söz konusu bu özellik mevcut durumda olna Firefox 50’nin final sürümü ile gelmesi bekleniliyor.

Bu güncelleme ile Firefox diğer tarayıcılara göre 1 kat daha ön plana gelmesi bekleniliyor. Ayrıca bu Tor özelliği kullanıcılar manuel olarak aktif edebilecekler.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0