Ana SayfaAndroid HaberleriFlash desteklemeyen siteler yandı

Flash desteklemeyen siteler yandı

-

Flash yüklü sitelerin mobil cihazlarda gözükmesi için çözüm aranıyor, hem Google hem Adobe tarafından aranan çözüm yolu bir türlü bulunamıyor, yazılım devi Google dahi soruna çözüm bulamayınca bugün farklı bir adım atılmak istendi, ancak bu adım flash desteklemeyen siteleri maalesef rezil edecek cinsten.

Adobe ve Google çözüm arıyor…

Bundan sonra eğer bu karar uygulanırsa mobil cihazlar üzerinden girilen örneğin Google üzerinden ”Facebook” yazdığınızda bu site flash desteklemiyorsa Google tarafından açıklama kısmında belirtilecek, sitelerin altında beyaz boşluk olarak görünen yere Google tarafından sitenin flash desteklediği veya desteklemediği belirtilecek, eğer kullanıcının o siteye girerse performans sorunları yaşayacağı Google tarafından kullanıcıya bildirilecek.

Her iki yazılım firması da flash desteği sorununu çözmek için çalışıyor, ancak şuana kadar herhangi bir çözüm yolu bulunabilmiş değil, sitelerin çoğu HTML5 kullanırken bir kısmı da flas desteği istiyor.

Bakalım iki üretici flash sorununa nasıl bir çözüm bulacak? Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

Google

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.