Flash Yine Bir Açıkla Gündemde!

Programların yavaş yavaş desteğini çektiği Flash, tehlike saçmayı sürdürüyor. Adobe Flash’ta bulunan açık sayesinde milyonlarca kullanıcı kontrol edilebilir.

Adobe Flash, bildiğiniz gibi eski günlerdeki popülerliğini kaybetti ve artık güvenlik açıklarının merkezi olarak biliniyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sıfır gün açığı yüzünden Flash kullanıcıları büyük bir riskle karşı karşıyalar.

Mart, Nisan ve Mayıs ayının ardından Haziran ayında ortaya çıkan bu açıkla beraber 4 aydaki 4.kritik güvenlik açığı bulunan Flash için artık yolun sonu geldi diyebiliriz.

Flash Yine Bir Açıkla Gündemde!

Bulunan bu açık sayesinde kötü niyetli hackerlar bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebildiği gibi bilgisayara donanımsal zarar bile verebilirler

Açık henüz yeni olduğundan dolayı etkilenen işletim sistemleri tam olarak tespit edilmedi yani açıktan zarar görmeyen bir işletim sistemine sahip olabilirsiniz.

Bunun yanında sıfır gün açığı kategorisindeki açık henüz çok yaygınlaşmadığından dolayı Adobe elini çabuk tutarsa kullanıcılar gelecek olan güvenlik güncellemesi sayesinde zarar görmeden kurtulabilirler.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0