Ana SayfaTeknoloji HaberleriFLIR'in Yeni Termal Kamerasıyla Yeni Kamera Çağı Başlıyor!

FLIR’in Yeni Termal Kamerasıyla Yeni Kamera Çağı Başlıyor!

Termal görüntüleme sensörü 160*120 çözünürlüğe ve önceki modele göre geliştirilmemiş bir kare hızına sahip. Bunun kare hızı hala sınırlı ve bu, hükümet kısıtlamalarından kaynaklanıyor. Fiyata gelince, FLIR One Edge Pro 550 dolar olarak fiyatlandırıldı. FLIR One Edge Pro'nun 450 dolar fiyatı ile karşılaştırıldığında 100 dolar daha fazla.

-

Global Oyun Fuarı Tokyo Game Show 2023 Başladı

Oyun endüstrisinin son derece gelişmiş olduğu, Uzak Doğu’nun en güçlü ülkelerinden Japonya’nın Chiba kentinde (Başkent...

Günümüz akıllı telefonları birden fazla kamera lensiyle çıkmaya başladı. Ana geniş lensi, ultra geniş lensi ve telefoto zoom lensi ile iyi görüntü işleme özelliğine sahip bir akıllı telefonun, kameralar için en dengeli cihaz olduğuna inanılıyor.

Akıllı telefonlarda da IR lensler kullandığımız bir zaman vardı. Ancak şimdi, FLIR yeni termal kamerası FLIR One Edge Pro’yu duyurdu ve kuralları baştan yazmaya hazırlanıyor.

Flir One Edge Pro, yükseltilmiş bir form faktörüyle geliyor. Akıllı telefonun arka paneline kolayca takabilirsiniz. Ayrıca, çıktı almak için lensi akıllı telefonunuza bağlamanıza gerek yok.

Lensten çekilen görüntüler kablosuz olarak doğrudan akıllı telefona aktarılabiliyor. One Edge Pro’nun önceki modele kıyasla yükseltilmiş bir pil ömrüne sahip olduğu da iddia edildi. Ancak pil ömrünü tam olarak ne kadar iyileştirdiklerinden emin değiliz.

flir

Termal görüntüleme sensörü 160*120 çözünürlüğe ve önceki modele göre geliştirilmemiş bir kare hızına sahip. Bunun kare hızı hala sınırlı ve bu, hükümet kısıtlamalarından kaynaklanıyor.

Ayrıca, termal görüntülerin daha kolay okunmasını sağlamak için görünür kameradan gelen görüntü verilerini üst üste bindiren bir MSX modu içeriyor. Ve bazı yazılım geliştirmeleri de vaat ediyor. Fiyata gelince, FLIR One Edge Pro 550 dolar olarak fiyatlandırıldı. FLIR One Edge Pro’nun 450 dolar fiyatı ile karşılaştırıldığında 100 dolar daha fazla.

Temsilcimiz Eternal Fire ESL Pro League Season 18’e Mağlubiyetle Başladı

Counter-Strike: Global Offensive turnuvası ESL Pro League yeni sezonu ile start aldı. ESL Pro League Season 18’de mücadele eden...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz