FLIR’in Yeni Termal Kamerasıyla Yeni Kamera Çağı Başlıyor!

Günümüz akıllı telefonları birden fazla kamera lensiyle çıkmaya başladı. Ana geniş lensi, ultra geniş lensi ve telefoto zoom lensi ile iyi görüntü işleme özelliğine sahip bir akıllı telefonun, kameralar için en dengeli cihaz olduğuna inanılıyor.

Akıllı telefonlarda da IR lensler kullandığımız bir zaman vardı. Ancak şimdi, FLIR yeni termal kamerası FLIR One Edge Pro’yu duyurdu ve kuralları baştan yazmaya hazırlanıyor.

Flir One Edge Pro, yükseltilmiş bir form faktörüyle geliyor. Akıllı telefonun arka paneline kolayca takabilirsiniz. Ayrıca, çıktı almak için lensi akıllı telefonunuza bağlamanıza gerek yok.

Lensten çekilen görüntüler kablosuz olarak doğrudan akıllı telefona aktarılabiliyor. One Edge Pro’nun önceki modele kıyasla yükseltilmiş bir pil ömrüne sahip olduğu da iddia edildi. Ancak pil ömrünü tam olarak ne kadar iyileştirdiklerinden emin değiliz.

flir

Termal görüntüleme sensörü 160*120 çözünürlüğe ve önceki modele göre geliştirilmemiş bir kare hızına sahip. Bunun kare hızı hala sınırlı ve bu, hükümet kısıtlamalarından kaynaklanıyor.

Ayrıca, termal görüntülerin daha kolay okunmasını sağlamak için görünür kameradan gelen görüntü verilerini üst üste bindiren bir MSX modu içeriyor. Ve bazı yazılım geliştirmeleri de vaat ediyor. Fiyata gelince, FLIR One Edge Pro 550 dolar olarak fiyatlandırıldı. FLIR One Edge Pro’nun 450 dolar fiyatı ile karşılaştırıldığında 100 dolar daha fazla.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0