Ford GT 2016 Hakkında

Efsane bir araba markası olan Ford GT’nin 2016 modeli olan araba ile 600 beygirden fazla güç üretiyor. Ultra yüksek performans arabası olarak tanımlanan bu araba, orjinalliğinden bir şey kaybetmemiştir. Arabanın hava ile sürtünmesini azaltmak ve downforce yani arabanın rüzgar ile yere daha çok yapışmasını sağlamak için aerodinamik bir yapı kazandırılmış. Ayrıca arabanın dış hatları da oldukça şık tasarlanmıştır. Kapılar yukarıya doğru açılmaktadır.

GT 2016 Hakkında Bilgi

Ford GT’nin hangi özelliklere sahip olduğu hakkında detaylı bilgi burada.

Ford GT 2016

Arabanın en özel yanlarından birisi ise gövdenin karbon fiber panellerden oluşmasıdır. Bu da arabanın şimdiye kadar ki en iyi ağırlık ve güç oranına sahip olan araba olduğu söylenmektedir. Ford markasının açıkladığı 600 beygirden fazla olan motor gücü, ortaya yerleştirilmiş olan çift turbo V6 EcoBoost motordan alan bu araba, ürettiği güç sayesinde 7 ileri olan viteslerin neredeyse anlık değişimine olanak sağlıyor. Ayrıca araba çift kavramalı bir şanzıman yardımı ile gücü arka tekerleklere aktarıyor. 20 inçlik jantlara sahip olan arabanın tekerlekleri de Michelin Pilot Super Sport Cup 2 lastikeler ile donatılmıştır.

Bu konsept araba da kabin orjinalliği bozulmadan küçük estetik detaylar eklenmiştir. Fakat iç dizaynı yapılır iken orjinallik arka plana atılmış, direksiyon ve dijital gösterge paneli ile dikkat ekici bir hale getirilmiş. Aracın orta konsolunda ise Ford’un SYNC 3 infortainment sistemi kullanılmıştır. Bu aracın üretim versiyonu 2016’da tanıtılacak iken seri üretimine de 2016 yılının sonunda başlanacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0