Ana SayfaTeknoloji HaberleriFotoğrafınızı Google reklamlarında görebilirsiniz

Fotoğrafınızı Google reklamlarında görebilirsiniz

-

iPhone’da Müzik Çalarken Video Nasıl Kaydedilir?

Bu makalede, herhangi bir uygulamadan müzik çalarken iPhone'da nasıl video kaydedileceği açıklanmaktadır. Nasıl çalıştığını öğrenmek...

Ünlü arama motoru devi Google sizin bilgileriniz ve fotoğraflarınızın kullanabileceği bir reklam programına başladı…

Google, hizmet ve kullanım şartları adı altında bazı değişikliklere gitti. Bu değişikliklerin arasında en göze çarpan ise kullanıcıların profil bilgilerini, fotoğraflarını reklamlarda kullanabileceği konusu.

Hepimiz iyi biliyoruz ki “kullanım şartları”, “hizmet şartları” gibi alanları hiç bir zaman okumayız. Bu nedenle yazımızda sizlere kısa özetler vereceğiz. Google‘ın konu ile ilgili açıklaması ise şu şekilde:

“Önerilerinizin ehemmiyet verdiğiniz insanlara ulaşabilmesi için Google, bazen yorumlarınızı, önerilerinizi ve diğer etkinliklerinizi ürün ve hizmetleri içinde gösterebilir. Bu, bazen Google Play müzik mağazası ve reklamlar gibi alışveriş içerikli olabilir. Önerilerin beraberinde isminiz ve fotoğrafınız görünebilir. Örneğin “İtalyan restoranları” diye arattığınızda, yakınlardaki bir restoranın reklamını arkadaşınızın yorumuyla birlikte görebilirsiniz. Veya Google Play’de bir arkadaşınızın yeni bir şarkı ya da albümü +1’lediğini görebilirsiniz”

Bu açıklama buraya kadar normal görünebilir fakat, “Arkadaşlarınızın” +1’lediğiniz yeni müzikleri ve albümleri bilmesini istemiyorsanız durum farklı. Google‘ın “Shared Endorsements” ismini verdiği bu özellikten uzak durmak istiyorsanız, bu bağlantıyı takip edin ve sayfanın en altına kadar kaydırın.

Son olarak kutunun işaretini kaldırın ve Save (Kaydet) butonuna basın.

-- Reklam --

iPhone’unuzun Kamerasını Mac’iniz İçin Bir Web Kamerası Olarak Kullanma

Mac'inizde macOS 13.0 veya sonraki bir sürümü yüklüyse, yakındaki iPhone'unuzu bilgisayarınızın web kamerası olarak kullanabilirsiniz. Nasıl çalıştığını öğrenmek için...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz