Galaxy S3 I9300 ve S3 mini KitKat güncellemesinden yararlanamayacak

Galaxy S3 I9300 ve S3 mini kullanıcıları için kötü haber. Samsung bu cihazların Android 4.4 KitKat güncellemesin gerçekleştirilemeyeceğini açıkladı.

Samsung Mobile UK yaptığı açıklamada; ” Google platformu üzerinden yapılacak güncellemelerde, hafıza, çoklu işlem kapasitesi, ekran görüntüsü gibi bir takım donanımsal özelliklerin teknik beklentileri karşılaması gerekiyor. 1 GB Ram özelliği bulunan Galaxy S3 ve S3 mini modelleri bu güncellemeyi yeterli ve etkili bir biçimde desteklememektedir. Sonuç olarak bu modeller müşterinin kullanımı esnasında performans memnuniyetlerini koruyarak güncellenememektedir. Bu sebeplerden Samsung bu cihazlarda KitKat güncellemesinin gerçekleşmeyeceğine karar vermiştir. 2 GB Ram özelliği bulunan Galaxy S3 LTE modeli ise güncellemeyi destekleyebilecek olmasından dolayı, güncelleme için uygun olacak.” ifadelerine yer verdi. 
Yani anlaşıldığı üzere tüm dünyada S3 ve S3 mini kullanıcıları için KitKat yok. S3 I9300 şuan Android 4.3 işletim sistemine sahip, mini ise hala 4.1.2 kullanıyor.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0