Galaxy S5’e Android 5.1.1 Geldi !

Samsung’un 2014 yılında piyasaya çıkardığı Galaxy S5 modeli için Android 5.1.1  Lollipop dağıtılmaya başlandı.

Samsung’un 2014 Nisan ayında çıkardığı ve amiral gemisi sıfatını taşıyan model, diğer Galaxy modellerinden farklı olan tasarımı ile öne çıkmıştı. Bu model için Samsung Android 5.1.1 dağıtımına başladı. Bütün Android güncellemelerinde olduğu gibi bu güncelleme de bölgesel olarak dağıtılıyor.

Galaxy S5'e Android 5.1.1 Geldi !

Android 5.1.1 S5’e ne getiriyor ?

Lollipop güncellemesi ile telefonunun sisteminde performans ve stabilite iyileştirmelerinin yanında bazı güvenlik açıkları da kapatılıyor. Bilindiği gibi Android platformunu mahkum eden Stagefright açığına karşı firmalardan güvenlik güncellemeleri gelmişti. Samsung bu açığı bu güncelleme ile kapatıyor. Galaxy S5 için gelen güncelleme ile birlikte telefonunuza Android for Work uygulamaları da gelecek. Bunların yanında Ultra Power Saver modunda meydana gelen bazı sorunlar da bu güncelleme ile çözüme kavuşturuldu.

Galaxy S5'e Android 5.1.1 Geldi !

Bu güncelleme şuan için sadece AT&T versiyonuna sunuldu. İlerleyen günlerde diğer ülkelerdeki Galaxy S5 modellerine de bu güncelleme gelecektir. Bu güncellemenin ülkemize gelmesi uzun süre alacağı için internetten bulduğunuz güncel bir ROM’u telefonunuza yüklemeniz daha rahat olacaktır.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0