Ana SayfaTeknoloji HaberleriGalaxy S7 ve S7 Edge'den Beklenmedik Kar!

Galaxy S7 ve S7 Edge’den Beklenmedik Kar!

-

Samsung, amiral gemisi olan Galaxy telefonlarından S7 ve S7 Edge’den hiç beklemediği derecede büyük bir başarı elde etti.

Teknoloji firmaları arasında liderliğe oynayan Samsung, Galaxy S7 ve S7 Edgenin satış bilgilerini paylaştı. Samsung’un diğer cihazların yanı sıra özellikle bu modellerden beklentinin üzerinde bir kar elde ettiği göze çarpıyor.

Firma elde edilen bu satış performansının önümüzdeki tarihlerde de bu şekilde devam edeceğini tahmin ediyor. Yapılan analistlere göre Güney Koreli dev firmanın 2016 yılı içerisinde 27 milyar doların (30 trilyon won) üstünde bir kar elde edeceğini görülüyor.

 

Eğer söylenilen miktarda bir kar elde edilirse Samsung Electronics kuruluşundan sonra ikinci kez 30 trilyonu karı aşmış olacak. Firma bundan önce 2013 yılında 36.785 trilyon won kar ederek tarihinin en büyük başarısını elde etti. Yapılan analistlere göre Samsung çok başarılı geçen 2016 yılı sonunda yaklaşık 30.58 trilyon won değerinde kar etmesi düşünülüyor.

Samsung Electronics 19 Ağustos’ta satışa sunmayı planladığı Galaxy Note 7 telefonundan da aynı karı elde etmeyi düşünüyor. Daha şimdiden Note 7 için ön sipariş vermiş olan kullanıcı sayısı oldukça fazla. Samsung tarihinin en karlı yılını geçirmekte olduğunu söyleyebiliriz. Bu modellerin Samsung kullanıcıları tarafından oldukça yoğun ilgi gördüğü açıkça ortada. Bu da 2016 yılının Samsung için oldukça başarılı bir yıl olacağının göstergesi. Zaten yapılan analistler de Güney Koreli dev firmanın 2016 yılında oldukça başarılı olacağının bir kanıtı.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here