Geleceğin Google işletim sistemi Android L ile nelere kavuşacağız?

Google L ile nelere mi sahip olacağız? Küçük bir bakış

Google geçtiğimiz günlerde büyük bir adım attı ve Google Lolipop olacak olan Google L’yi tanıttı. İlk Nexus cihazları da Anroid L’yi denemeye başladı bile. Biz de bu yazımızda kısaca Google L ile nelere sahip olacağız ve cihazımızda neler değişecek ondan bahsedeceğiz. Tabii en önemli değişiklik tasarım boyutunda yaşanacak. Bugüne kadar android sürekli değişse de tam olarak baştan sona bir tasarım değişikliği neredeyse yoktu. Google L ile çok daha güçlü bir tasarıma kavuşacağız.

Tabii, fonksiyonel geliştirmeler ikinci ve en büyük adım olacak, birçok alanda yeni değişiklik yapılacak ve akıllı telefonlarımız ile aramaları gerçekleştirmek çok daha kısa ve kolay olacak. Son kullanılan App’ler yani uygulamalar sekmesinde de köklü değişiklikler yapılacak soldan görmeye alıştığımız açık uygulamalar farklı bir görünüm ile karşımıza gelecek.

Bildirimler için de yeni bir dizayn ve fonksiyonellik düşünülmüş. Artık hem bildirimler çok daha hoş görünecek hem de çok daha fonksiyonel olacak. Tabii bunların yanı sıra birçok sistemsel değişikliğe de sahip olacağımız kesin. Değişen ve gelişen her Anroid L sürümü ile birlikte de cihazlarımız biraz daha fonksiyonel olmuş olacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0