Ana SayfaAndroid HaberleriGeleceğin Google işletim sistemi Android L ile nelere kavuşacağız?

Geleceğin Google işletim sistemi Android L ile nelere kavuşacağız?

-

Xiaomi Poco X5 Pro ve Poco X5 tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Poco X serisi genellikle iyi bir ekran (yüksek yenileme hızına sahip), büyük, hızlı şarj olan...

Google L ile nelere mi sahip olacağız? Küçük bir bakış

Google geçtiğimiz günlerde büyük bir adım attı ve Google Lolipop olacak olan Google L’yi tanıttı. İlk Nexus cihazları da Anroid L’yi denemeye başladı bile. Biz de bu yazımızda kısaca Google L ile nelere sahip olacağız ve cihazımızda neler değişecek ondan bahsedeceğiz. Tabii en önemli değişiklik tasarım boyutunda yaşanacak. Bugüne kadar android sürekli değişse de tam olarak baştan sona bir tasarım değişikliği neredeyse yoktu. Google L ile çok daha güçlü bir tasarıma kavuşacağız.

Tabii, fonksiyonel geliştirmeler ikinci ve en büyük adım olacak, birçok alanda yeni değişiklik yapılacak ve akıllı telefonlarımız ile aramaları gerçekleştirmek çok daha kısa ve kolay olacak. Son kullanılan App’ler yani uygulamalar sekmesinde de köklü değişiklikler yapılacak soldan görmeye alıştığımız açık uygulamalar farklı bir görünüm ile karşımıza gelecek.

Bildirimler için de yeni bir dizayn ve fonksiyonellik düşünülmüş. Artık hem bildirimler çok daha hoş görünecek hem de çok daha fonksiyonel olacak. Tabii bunların yanı sıra birçok sistemsel değişikliğe de sahip olacağımız kesin. Değişen ve gelişen her Anroid L sürümü ile birlikte de cihazlarımız biraz daha fonksiyonel olmuş olacak.

-- Reklam --

Realme GT Neo 5’nin 150W versiyonu geliyor

Realme GT Neo 5, 240W hızlı şarj desteği ile 9 Şubat'ta tanıtılıyor. Bugün Realme'den üst düzey bir yönetici, telefonun...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz